Přeskočit na obsah

Středa 12.6.2024

Středa 12.6.2024

SPEED LIMIT

Dilano van ´t Hoff: Po 4 letech čekala v Radillionu opět smrt

V dešti druhého závodu Formule Regional v belgickém Spa-Francorchamps se 1. července 2023 naplnil osud 18letého nizozemského závodníka Dilana van ´t Hoffa. Nehoda silně připomínala tragédii z roku 2019, při které zemřel Anthoine Hubert.

Jako mnoho mladých Nizozemců, snil i Dilano van ´t Hoff z Dordrechtu o tom, že se mu podaří podobně úspěšná kariéra, jako krajanovi Maxovi Verstappenovi. Po průpravě v motokárách postoupil před dvěma lety do monopostů a stal se šampionem španělského šampionátu Formule 4. Minulý rok debutoval v mnohem silnější F-Regional, kde startoval za nizozemskou organizaci MP Motorsport z Westmaasu. Jeho sezonu 2022 ovšem negativně ovlivnilo zranění ramene, pro které byl nucen uprostřed roku tři podniky vynechat. Vrcholem pro něj znamenalo překvapivé třetí místo za Aronem a Davidem ze závodu v Berceloně – jinak se mezi nejlepšími neobjevil.

Letos v tomto šampionátu se stájí Sandera Dorsmana zůstal. Podařilo se mu ale zabodovat jen v Imole a na Hungaroringu, což znamenalo celkové umístění ve středu silného pole. Ve Spa startovala F-Regional v rámci klasické 24hodinovky. První závod van ´t Hoff nedokončil a do druhého vyrazil z 11. startovní řady. Po polovině mokrého závodu kolidovalo ve výjezdu ze „slepé“ pasáže Radillion několik vozů a Dilanův monopost byl  torpédován soupeřem, který se nacházel ve vysoké rychlosti. Podobně, jako roku 2019 v případě francouzského jezdce F2 Anthoineho Huberta, nebylo nešťastnému Nizozemci pomoci.

Text a foto: Roman Klemm

reklama
reklama

Dilano van ´t Hoff: Po 4 letech čekala v Radillionu opět smrt

reklama