Přeskočit na obsah

Úterý 27.2.2024

Úterý 27.2.2024

SPEED LIMIT

V hlavním závodě F3 v Melbourne se prosadil Brazilec Bortoleto

Nedělní hlavní závod F3 v Austrálii jasně ovládl brazilský talent Gabriele Bortoleto. Jezdec Tridentu vyhrál neohroženě z pole-position stylem start-cíl. Jezdci PHM Racing by Charouz na bodovaná místa nestačili.

Úvodem „malá“ aktualizace včerejšího výsledku: Sobotní sprint F3 označila mluvčí FIA jako „velkou zábavu“. Co jí na 20 kolech, které jezdci z poloviny absolvovali srovnáni za vodícím vozem, tak moc bavilo, je ovšem záhadou. Pár hodin po trapném „závodě“ nasadili komisaři celé frašce korunu rozhodnutím diskvalifikovat vítěze Colapinta. Argentinec a společně s ním i kolegové od MP Motorsportu, Španěl Boya s Angličanem Edgarem byli vyřazeni z klasifikace kvůli nedovoleným modifikacím závěsů jejich sériových Dallar. Vítězem se tak se zpožděním stal Zak O´Sullivan a Charouzova jednička Flörchová postoupila kupředu na lichotivé 16. místo. Nákladný výlet týmů F3 do Austrálie tím ovšem ještě více pozbyl na smyslu…

Nedělní hlavní závod tedy měl ve sportovním ohledu před spoře obsazenými tribunami co napravovat. Brazilec Gabriel Bortoleto do něj nastoupil nejen coby polesetter, ale i jako lídr celkové klasifikace šampionátu. Tento víkend zdravilo jezdce poprvé modré nebe a Bortoleto vyrazil výborně. Po prvním kole měl velký náskok na Gregoira Saucyho a Gabriele Miniho (oba ART), nejlepší z tria vozů PHM Racingu by Charouz byl Roberto Faria na 19. pozici. Již ve 2. kole se ovšem neutralizovalo: Colapointo a Boya zničili své vozy o bariéry ve dvou na sobě nezávislých nehodách…

Úklid tratě zhatil 5 z celkových 23 kol a Bortoletto, který letos do F3 postoupil z F-Regional u re-startu znovu reagoval bravurně. Na opačném konci klasifikace se Charouzův Polák Wisnicky otočil v poslední zatáčce a Faria kolidoval s Bulharem Tsolovem.

Druhá neutralizace postihla závod od 12. kola, když své nedostačující nadání demonstrovali nehodou Izrealec Cohen a Mexičan Villagomez. O dvě kola později tedy směl Bortoletto znovu předvést svou nedělní převahu. Vedl po dalším re-startu opět neohroženě před Saucym, Minim, Fornarolim a O´Sullivanem, zatímco se Flörschová posunula na 19. místo. 

Závěrem závodu se zkušenější Saucy sice dostal do Bortoletova závětří, k útoku na vítězství se ale neodhodlal a Brazilec slavil zasloužený triumf.  Za nimi zábavně bojovala skupina sedmi vozů, ke které se přidal i  druhý „muž závodu“, Pepe Marti: Španěl startoval z poslední pozice a dojel senzačně devátý před Bernardem Taylorem, který získal první bod kariéry. Barvy PHM Racingu by Charouz 18. místem nejlépe hájila Flörschová z Mnichova. 

Výsledek závodu F3 v Melbourne:

1. Gabriel Bortoletto, Trident                                  

2.  Gregoire Saucy, ART                                         

3. Gabriele Mini, Hitech                                          

4. Leonardo Fornaroli, Trident                                

5. Zak O´Sullivan, Prema

6. Luke Browning, Hitech                                     

7. Paul Aron, Prema                                               

8. Dino Beganovic, Prema

9. Josep Marti, Campos

10. Taylor Barnard, Jenzer                                

18. Sophia Flörsch, PHM Racing by Charouz            

Nedojeli: Roberto Faria a Piotr Wisnicki, PHM Racing by Charouz             

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

reklama
reklama

V hlavním závodě F3 v Melbourne se prosadil Brazilec Bortoleto

reklama