Přeskočit na obsah

Čtvrtek 18.7.2024

Čtvrtek 18.7.2024

SPEED LIMIT

Skvělý Beckmann: Úvod testů v Bahrajnu dle představ Charouz Racing System

Šampionát FIA-Formule 2 se letos bude odehrávat hodněna arabském území, proto se vlastně hodí, že tato třída nastoupila do prvního předsezonního testu právě v Bahrajnu. Dvě tříhodinové session mají od pondělka do středy připravit staré i nové týmové kombinace na pvní závod a bylo nemalou senzací, že se to dnes nejlépe povedlo německo-české dvojici Beckmann-Charouz…

Na zaprášenou bahrajnskou trať vyjelo 22 pilotů nejdříve jen opatrně a v úvodní fázi to byl dřívější Charouzův šampion-F4, Lirim Zendeli (MP), kdo se usadil na špičce. Závěrem dopoledne ale udeřil zkušený Brit Daniel Ticktum (Carlin) a zapsal si před Novozélanďanem Liamem Lawsonem (Hitech) a svým týmovým kolegou Jehanem Daruvalou nejlepší čas. Zendeli se ve formuli 2 uvedl dobrým čtvrtým časem a překvapila i dvojka Charouz Racing Systemu, Brazilec Guilherme Samaia, když dorazil za juniorem Mercedesu Jurim Vipsem jako šestý. Povedené vykročení do ročníku 2021 pro český tým podtrhl David Beckmann 10. místem tabulky. A mělo být mnohem lépe!

Trať pochopitelně každým průjezdem zrychlovala a dalo se tedy předpokládat, že vozy odpoledne zrychlí. A byl to Beckmann, komu se to povedlo nejlépe, čímž znovu potvrdil svůj talent, který již několikrát demonstroval ve formuli 3. Na závěr dne si připravil „kvalifikační kolo“, které mu bezvadně vyšlo: Oproti dopoledni „našel“ Němec  téměř dvě sekundy, což byl výkon, kterým za sebou nenechal jen opěvované duo ART-Renaultu Lungaard-Pourcheire. A to zajel Beckmann pouze 19 měřených kol. Na svůj stroj formule 2 si debutant tedy očividně rychle zvykl a bude pravděpodobně dělat vedení stáje hodně radosti.

Zatímco nebylo čtvrté místo Felipe Drugoviche (UNI-Virtuosi), páté Juriho Vipse (Hitech) a šesté Oscara Piastriho (Prema) žádným překvapením, zářili i outsiděři Sato a Viscaal z týmu Trident umístěním v top10.  Velký favorit ročníku, Rus Robert Shwartzman (Prema), zato vyrazil do ročníku poněkud zdrženlivě – i když poněkud nechtěně: Dopoledne kvůli problémům zajel jen sedm kol a odpoledne pouze 18.

Každopádně fanoušci se mají znovu na co těšit už v úterý ráno.

Nejrychlejší časy 1. dne testů F2 v Šakíru:
1. David Beckmann, Charouz Racing System  1:42,844s
2. Daniel Ticktum, Carlin                                 1:43,021s
3. Christian Lungaard, ART                             1:43,534s 
4. Theo Pourchaire, ART                                   1:43,570s
5. Liam Lawson, Hitech                                    1:43,621s
6. Jehan Daruvala, Carlin                                   1:43,761s
7. Felipe Drugovich, UNI-Virtuosi                    1:43,871s
8. Juri Vips, Hitech                                            1:44,079s
9. Lirim Zendeli, MP                                         1:44,095s
10. Oscar Piestri, Prema                                     1:44,120s 
….
Guilherne Samaia, Charouz Racing System      1:44,332s

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

reklama
reklama

Skvělý Beckmann: Úvod testů v Bahrajnu dle představ Charouz Racing System

reklama