Přeskočit na obsah

Neděle 23.6.2024

Neděle 23.6.2024

SPEED LIMIT

2. den testů F2 v Bahrajnu: Lungaard nejrychlejší v arabském pískovišti – Samaia s Beckmannem ale také umí

Pokud někdo chce před sezonou 2021 „na tutovku“ tipovat šampiona, pak mu lze vřele poradit buď Rusa Roberta Shwartzmana, nebo Dána Christiana Lungaarda. Oba jsou juniory velkých organizací formule 1 (Ferrari a Renault-Alpine), mají za sebou již první sezonu F2 a vědí, jak vyhrávat. Druhý den Bahrajnského testu patřil jednomu z nich: Pilot týmu ART, Lungaard, šel večer spát jeko nejrychlejší, přičemž jasně zlepšil čas včerejšího primuse Davida Beckmanna (Charouz Racing System).

Á-propos Beckman a český tým: ani dnes se nemuseli za své výkony stydět a německý talent dobře ví, jak nastolit ve stáji náladu spokojenosti. „Spolupráce s mým inženýrem klape výborně. Myslím, že se k sobě náramně hodíme. Jsem naplněn sebedůvěrou, což je tím, že cítím podporu celé stáje. U Charouze jsem prostě šťastný – zlepšuji se každým kolem a vidím zde ohromný potenciál,“ shrnul maličký jezdec včera odpoledne. Dnes byl o rychlejší dopoledne 14. a odpoledne 9. Jeho kolega Guilherme Samaia z Brazílie se blýskl především výborným 4. časem odpoledne.

Druhému dni v arabské poušti ovšem kraloval především Christian Lungaard. Jezdec francouzského týmu ART byl téměř celou dopolední session na špičce časové listiny a nakonec vypálil na zrychlující trať čas, který byl o 1,1s lepší, než včerejší výkon nejlepšího Beckmanna. Za Dánem přesvědčil překvapující Bent Viscaal, který u Tridentu podepsal zatím jen na úvodní podnik sezony. Za obrýleným Nizozemcem předvedli špičkové výkony téměř výhradně jezdci patřící do juniorských kádrů stájí F1: Marcus Armstrong (Ferrari), Liam Lawson (Red Bull), Robert Shwartzman (Ferrari), Juri Vips (Mercedes), Theo Pourchaire (Renault), Roy Nissany (Williams) a Oscar Piastri (Renault).

Zatímco se jmenovaní dopoledne pokoušeli o kvalifikační kola, patřilo odpoledne především simulaci long-runů, přičemž se prosadil Dan Ticktum (Carlin), před týmovým kolegou Jehanem Daruvalou, Guanyu Zhouem (UNI-Virtuosi) a zmíněným překvapením této druhé  poloviny úterý, Charouzovým Samaiou.

Test v Šakíru zítra ukončí další dvě 3hodinové sessions. Poslední možnost, jak se spřátelit s materiálem formule 2 a betonovat svou sebedůvěru před prvním závodem roku na stejném místě o dva týdny později.

Nejrychlejší časy 2. dne testů F2 v Šakíru:

1. Christian Lungaard, ART                             1:41,697s 
2. Bent Viscaal, Trident                                    1:42,028s
3. Marcus Armstrong, DAMS                          1:42,038s
4. Daniel Ticktum, Carlin                                 1:42,185s
5. Liam Lawson, Hitech                                    1:42,256s
6. Robert Shwartzman, Prema                           1:42,257s
7. Juri Vips, Hitech                                            1:42,299s
8. Theo Pourchaire, ART                                   1:42,347s
9. Roy Nissany, DAMS                                    1:42,419s
10. Oscar Piastri, Prema                                    1:42,462s

Guilherne Samaia, Charouz Racing System      1:43,129s
David Beckmann, Charouz Racing System      1:43,954s

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

reklama
reklama

2. den testů F2 v Bahrajnu: Lungaard nejrychlejší v arabském pískovišti – Samaia s Beckmannem ale také umí

reklama