Přeskočit na obsah

Neděle 26.5.2024

Neděle 26.5.2024

SPEED LIMIT

První závod F2 v Rakousku: Charouzův Delétraz bere body za 7. místo

Velmi slušný závod má za sebou na Red Bull Ringu Louis Delétraz. Šampionát FIA F2 odstartoval po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru Velkou cenou Rakouska a švýcarský pilot byl hodně vidět. Solidní desáté místo z kvalifikace dokázal vylepšit až na konečnou sedmou příčku. Jeho, v této kategorii debutující, týmový parťák Pedro Piquet dojel třináctý. Celé startovní pole čeká v neděli sprint.

Nová sezóna začala nešťastně především pro Lucu Ghiotta. Jeho Dallara-F2 týmu Hitech totiž vypověděla službu již při nájezdu ke startu a nešťastný Ital odkráčel po svých, aniž by odjel jediné kolo. Jezdci týmu Charouz Racing System Louis Delétraz a Pedro Piquet si po prvních metrech drželi devátou, resp. šestnáctou příčku. Český tým ze Žebráku vsadil na relativně brzkou zastávku v boxech. Jako první na povinnou výměnu pneumatik zajel Švýcar, bohužel kvůli problému s připevněním válce vpravo vzadu ztratil několik drahocenných vteřinek. Piquet k mechanikům zamířil o kolo později, v jeho případě zastávka proběhla v klidu.

Zápletka přišla jedenáct kol před koncem, kdy Markelov „zaparkoval“ svůj porouchaný monopost na rovince Schoenberg tak nešťastně, že na trať musel vyjet safety car. Za ním se špička pořádně namačkala v pořadí Ilott, Schumacher, Armstrong, Shwartzman, Lungaard, Ticktum a Delétraz. Také 14. Piquet měl najednou body na dosah ruky. Ze situace nejvíce vytěžil Brit Ilott, který si v nejdůležitějším okamžiku závodu vytvořil bezpečný náskok, který v pohodě dovezl až do cíle. 

Pěkné sedmé místo si vyjel Delétraz, přitom při troše štěstí klidně mohl pomýšlet i na třetí pozici. Smutnit ale až tolik nemusí, do nedělního sprintu totiž díky obrácenému pořadí první osmičky vyrazí z první řady. A při jeho schopnostech i zkušenostech se mohou dít velké věci. O bodíky jistě zkusí zabojovat i Pedro Piquet. I když v sobotu dojel až třináctý, od bodovaného desátého místa byl jen dvě sekundy.

Výsledek sobotního závodu F2 ve Spielbergu:
1. Callum Ilott, UNI Virtuosi                                
2. Marcus Armstrong, ART                                  
3. Robert Shwartzman, Prema                               
4. Christian Lungaard, ART
5. Daniel Ticktum, DAMS                                     
6. Giuliano Alesi, HWA
7. Louis Deletraz, Charouz Racing System
8. Felipe Drugovich, MP
9. Nobuharu Macušita, MP
10. Roy Nissany, Trident
13. Pedro Piquet, Charouz Racing System

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

reklama
reklama

První závod F2 v Rakousku: Charouzův Delétraz bere body za 7. místo

reklama