Přeskočit na obsah

Čtvrtek 18.7.2024

Čtvrtek 18.7.2024

SPEED LIMIT

Preining proti Rastovi: Něco pro učebnici budoucího závodníka

Pětadvacetiletý Thomas Preining je synem velkého otce: Andi byl velkou motocyklovou hvězdou Rakouska a mimo sportovních úspěchů se vyznačoval především skutečností, že jeho sponzorem byla porno-hvězda českého původu, Dolly Buster.

Mladý Preining se ovšem vydal cestou automobilů a po prvních krůčcích v monopostech se mu podařilo získat místo juniora v továrně Porsche. Letos patří v DTM mezi absolutní favority, což potvrdil svým nedělním vítězstvím. To zpečetil 20 minut před koncem, když v Grundig Kehre předjel všemi mastmi mazaného Reného Rasta.

Dobrá, Preiningův Manthey-Porsche byl závěrem závodu rychlejší a Norisring je okruhem, který ještě takové předjetí připouští, Rakušanův manévr (dokumentovaný dole autorem) by se ovšem svým perfektním provedením dobře hodil do každé učebnice pro začínající závodníky: Přisát se na rovince do závětří soupeře, neznačit vpravo a pak brzdit vlevo později, než lídr. Když v zatáčce není dost místa (jako zde), tak se lze o soupeře trochu opřít. Následuje akcelerace ze zatáčky na stopě, která zároveň znemožňuje protiútok… Bravo Thomas!

Text a foto: Roman Klemm

reklama
reklama

Preining proti Rastovi: Něco pro učebnici budoucího závodníka

reklama