Přeskočit na obsah

Středa 12.6.2024

Středa 12.6.2024

SPEED LIMIT

Foto Story: Jak Klaus Ludwig rozhodil Legendy DTM na Norisringu

Je hezkou tradicí DTM, že program nabízí fandům i oblíbené závody Legend s vozy z 80. a 90.let. Norisring nebyl výjimkou. Naopak: vidina zajezdit si po krátké a rychlé trati tentokrát přilákala větší počet bývalých hvězd: vítěz Le Mans a ex-šampion Klaus Ludwig osedlal stejně tak jako ex-mistr F3000 a pilot F1 Christan Danner Mercedes. V týmu je doplnil bývalý jezdec DTM, domácí Gerhard Müller.

Ve voze s trojcípou hvězdou se objevila i dřívější hvězda DTM, Roland Asch. Na BMW startoval nějdejší junior Bavoráků v DTM, Marc Hessel a na Audi vsadila ikona závodů cestovních vozů, Altfrid Heger. Harald „Nippel“ Grohs byl přihlášen na nezaměnitelném Tic-Tac-M3, pilota, který zde slavil 50 let od prvního startu na Norisringu, ovšem přeci jen odradilo 60stupňové vedro v kokpitu.

Ze sportovního hlediska se v obou závodech prosadil relativně nový Audi A4-DTM Stefana Ruppa, který za sebou pokaždé nechal Ford Sierra Cosworth RS500 Ronnieho Scheera a BMW M3 Kaspara Aaskova. O špatnou náladu v paddocku a desetitisícové škody se ovšem v sobotu večer postaral právě Klaus Ludwig. 73letý bývalý tovární jezdec Forda, Porsche a Mercedesu je stále ještě krajně soutěživý – což ho ovšem někdy nechává zapomenout, že vozy kolem něj neřídí jen profíci, jakým je on. Při startu do prvního závodu proto byl na brzdě v Grundig Kehre mnohem později, než pan Werner na Audi 200 quattro. Ludwig rychle reagoval a vyhnul se střetu jízdou po trávě uvnitř obrubníku.  Při návratu na trať ovšem soupeře trefil a ten letěl do Dannerova Mercedesu ITC vně zatáčky. Výsledkem byly tři rozbité vozy, které v neděli už nemohly nastoupit. Ani „Königa Ludwiga“ jsem v neděli na Reichsparteitegsgelande neviděl…

Text a foto: Roman Klemm

reklama
reklama

Foto Story: Jak Klaus Ludwig rozhodil Legendy DTM na Norisringu

reklama