Přeskočit na obsah

Středa 12.6.2024

Středa 12.6.2024

SPEED LIMIT

Kvalifikace F2 v Monze: Delétraz v TOP 10, Piquet má co dohánět

Autodromo Nazionale uprostřed bývalého královského parku v Monze očividně sedí britskému jezdci Callumovi Ilottovi: Minulý rok zde vybojoval pro český tým Charouz Racing System pole-position a letos si tento kousek u stáje UNI Virtuosi zopakoval. Aktuální piloti české stáje vyrazí do zítřejší z pozic 9 (Louis Delétraz) a 18 (Pedro Piquet).

Ve druhé polovině sezony 2020 jde v šampionátu FIA-Formule 2 jen na první pohled o titul mistra. Lídr tabulky Robert Shwartzman, druhý Callum Ilott a čtvrtý celkového hodnocení Mick Schumacher přijeli do Monzy také proto, aby se blýskli v očích zodpovědných Scuderie Ferrari. Je veřejným tajemstvím, že Fin Kimi Raikkonen konečně uvolní svůj kokpit v Alfy Romeo-F1 a i dvojka milánské stáje Giovinazzi zřejmě všechny své šance ve světě Grand Prix  promrhala. Lze tedy vycházet z toho, že jeden z těchto vozů bude v roce 2021 obsazen Schumacherem, a tak je na juniorech Akademie Ferrari Shwartzmanovi a Ilottovi, aby si to rozdali o druhé volné auto.

Svět F1 samozřejmě láká i piloty Charouz Racing System. V první fázi kvalifikační session si Delétraz zapsal 9. a Piquet 18. čas. Ovšem Švýcar ztrácel na nejrychlejšího pouhé dvě desetinky. Po úvodní čtvrthodince zavítaly vozy do boxů, aby jim mechanici nazuly nové pneumatiky. Dalo se předpokládat, že podmínky na trati umožní další výrazná zlepšení. Až 10 minut před koncem vyjelo pole znovu na trať. Mimo zahřívání pneumatik se při tom každý snažil o nejvýhodnější místo ve skupině – místo, ze kterého by mohl využít závětří soupeře, aniž by ho tento příliš brzdil. Schumacher a Nissany se při těchto taktických hrátkách málem srazili…

Jedna z dalších chybiček pak mladého Schumachera stála šanci na zlepšení Pedra Piqueta i Louise Delétraze. Nebýt ji, dost možná by se oba dostali do nejlepší pětky, v té chvíli jeli velmi rychlý čas. I proto však do sobotního hlavního závodu vyrazí až z osmnácté příčky. Nezlepšil se ani Delétraz, start z deváté příčky mu však dává výraznější šance na bodový zisk, než Brazilcovi. Závod začíná v 16:45 a vše podstatného z Autodromo Nazionale můžete sledovat v přímém přenose na stanici Sport 1.

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

reklama
reklama

Kvalifikace F2 v Monze: Delétraz v TOP 10, Piquet má co dohánět

reklama