Přeskočit na obsah

Čtvrtek 18.7.2024

Čtvrtek 18.7.2024

SPEED LIMIT

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali.

Sobota: Neporazitelná armáda Premy

V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě prosadil Andrea Kimi Antonelli před Jamesem Whartonem, Rafaelem Camarou a Charliem Wurzem – všichni  z kádru Premy. Konkurenci vedl Rus Nikita Bedrin (PHM), před Francouzem Marcusem Amandem (US) a pátým vozem Premy s Conradem Laursenem v kokpitu. Mladíci velkých jmen z týmu Van Amersfoort si nevedli zle: Brando Badoer zajel 13., Emerson Fittipaldi jr. 15. čas.

Antonelli ví, jak ve Spa vyhrávat (dominoval zde letos podniku německé F4) a vyrazil nejlépe. V šikaně po rovince Kemmel ho ale atakoval Wharton. Akce nevyšla a oba ztratili pozice vůči Camarovi, Wurzovi a Amandovi. Výborný Antonelli ovšem byl již o dvě kola později na 2. místě a vrhl se na lídra z Brazílie.

Po třetině závodu byl Antonelli znovu v čele. Maličká Italská hvězda budoucnosti poté nepřenechala nic náhodě a dovedla týmové kolegy Camaru, Whartona a Wurze suverénně do cíle. Teprve za nimi skončili Amand s Bedrinem. Badoer se propracoval na 11. pozici, Fittipaldi skončil jen 15.   

Výsledek 1. závodu:

1. Andrea Antonelli, Prema

2. Rafael Camara, Prema

3. James Wharton, Prema

4. Charlie Wurz, Prema

5. Marcus Amand, US

6. Nikita Bedrin, PHM

Neděle: Tohle bylo fér?

Také pole-position druhého závodu víkendu patřila v neděli ráno Antonellimu. A znovu měl tři týmové kolegy v patách, tentokrát v pořadí Camara, Wharton a Laursen. Konkurenci tentokrát uváděl Bedrin, Fittipaldi směl vyrazit z 12., Badoer z 21. pozice.

Antonelli udělal po zhasnutí startovních světel vše správně a vedl pole před Camarou, Whartonem a Alexem Dunnem z Irska (US). Ve 3. kole špičku ovšem převzal na konci rovinky Kemmel Camara. Antonelli mu tento manévr sice oplatil krátce po polovině závodu v La Source, pozitivním jevem závodu ale bylo, že tentokrát bojovali o vítězství i jezdci jiných týmů: do závěrečné třetiny šel na špičce těsně semknutý vláček osmu vozů. Antonelli ukázal nervy a pravidelně chyboval pod tlakem Dunneho a Camary v první šikaně. Bylo podivuhodné, že přesto nebyl za zkracování tratě penalizován a vyhrál. Zachránila ho při tom neutralizace po nehodě Spinny s Taylorem těsně před koncem. Dunne skončil druhý před Bedrinem. Na Camaru zbyla jen 4. pozice, Fittipaldi dojel 14.

Výsledek 2. závodu:

1. Andrea Antonelli, Prema

2. Alex Dunne, US

3. Nikita Bedrin, PHM

4. Rafael Camara, Prema

5. James Wharton, Prema

6. Nikhil Bohra, US

Poslední závod víkendu: Potřetí Antonelli!

Do třetího belgického závodu směl v neděli večer jako poleman startovat Camara, kterému dýchali na záda hned všichni čtyři kolegové od Premy: Antonelli, Wharton, Laursen a Wurz.

Camara to na startu myslel se svými soupeři hodně dobře: zůstal totiž stát! Když později v první šikaně skončil Wharton po boji s Bedrinem v bariéře, měl lídr Antonelli o dalšího vážného soupeře méně.

Laursen nebyl po zbytek závodu Antonellimu nebezpečím, za to předvedl Camara, co by bylo možné, kdyby nezpackal start: předjel kolem 30 soupeřů a dojel před Wurzem třetí! O zbývající přední místa si to rozdali v jakési „druhé lize F4“ Dunne, Sztuka a Amand…

Badoer skončil těsně za body jako 11., Fittipaldi 13.

V celkovém hodnocení italské F4 je Antonelli již jen o 3 body za lídrem Camarou.

Výsledek 3. závodu:

2. Konrad Laursen, Prema

1. Andrea Antonelli, Prema

3. Rafael Camara, Prema

4. Charlie Wurz, Prema

5. Alex Dunne, US

6. Kaspar Sztuka, US

Text a foto: Roman Klemm

reklama
reklama

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

reklama