Přeskočit na obsah

Neděle 23.6.2024

Neděle 23.6.2024

SPEED LIMIT

F3 pokračuje na Silverstone: Budou u toho i jezdci Charouz Racing System

Jeden víkend pauza a hned zase rychle do práce. Šampionát formule 1 se přesunul do Silverstone, kde se samozřejmě představí i juniorské seriály. V rámci F3 bude o své první body usilovat i trio jezdců českého týmu Charouz Racing System. David Schumacher, Igor Fraga a Roman Staněk by konečně mohli prolomit smůlu a atakovat přední příčky.

Trať v Northamptonshire ve Velké Británii není pro Charouz Racing System žádnou neznámou. V minulosti už zde různí jezdci v různých šampionátech závodili, loni samozřejmě i v rámci šampionátu F2 a F3. Takže dat i zkušeností je dost. Teď je jen otázkou, jak se je podaří „dostat“ do monopostů a k samotným jezdcům. Jako vždy bude důležitou součástí víkendu páteční kvalifikace. Právě s tou však mají všichni tři piloti velké problémy. „Pracovali jsme na tom, aby se kvalifikace povedla. Uvědomujeme si, že když se nepovede, odráží se to pak na celém víkendu,“ má jasno manažer týmu Bob Vavřík.

Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že všichni tři jezdci jsou v kolotoči formule 3 nováčky. Přesto není pohled na nulu na bodových kontech hezký. „Věděli jsme, že jim musíme dát čas, aby se s auty sžili. Už ale také očekáváme výsledky a to, že potvrdí rychlost, kterou bezesporu všichni tři mají. Díky ochotě manažera Red Bull F1 Dr. Helmuta Marka se nám povedlo dostat všechny tři jezdce na profesionální simulátor přímo v továrně Red Bull. Měli by tedy mít více zkušeností,“ vysvětluje majitel stáje Antonín Charouz. 

Jak se jim povede můžete sledovat i vy v přímých přenosech. Hlavní závod se jede v sobotu od 10.20, přímý přenos vysílá stanice Sport 2. Nedělní sprint je na programu v neděli od 9.45 (Sport 2).

Foto: Dutch Photo Agency

reklama
reklama

F3 pokračuje na Silverstone: Budou u toho i jezdci Charouz Racing System

reklama