Přeskočit na obsah

Sobota 24.2.2024

Sobota 24.2.2024

SPEED LIMIT

F2 v Zandvoortu: Drugovich v kvalifikaci potvrdil roli favorita

Nedělní pole-position F2 si v Zandvoortu zajistil lídr celkového hodnocení Felipe Drugovich z domácího týmu MP. Charouz Racing Systemu nizozemská trať příliš nesedla. Enzo Fittipaldi zajel 13.čas, jeho kolegyně Tatiana Calderon pouze uzavírá pole.

Do Zandvoortu přijel zkušený a spolehlivý lídr celkového šampionátu Felipe Drugovich (MP) s utěšujícím polštářem náskoku 43 bodů na rychlého, ale nevyrovnaného Thea Pourchaireho (ART). Jen opravdu hodně překvapivý průběh posledních tří podniků může Brazilci titul ještě vyrvat z rukou. Formula 2 ovšem nemá pouze problém s poněkud mizivým napětím na špičce tabulky: Ani když se stane mistrem, nemá Drugovich realistickou naději na kokpit F1. Přihodí se tedy již podruhé za sebou to, že šampion „druhé ligy“ do první nepostoupí. Ohledně sportovní hodnoty nejen F2, ale i F1 (kde v posledních letech debutují  téměř výlučně středně nadaní synkové miliardářů rázu Latifiho, Mazepina a Schumachera) tato situace vyvolává velký otazník.

Jack Doohan (Virtuosi) dokázal konzervovat svou dobrou „belgickou“ formu z minulého víkendu a byl v dopoledním volném tréninku nejrychlejší před Iwasou (DAMS) a lídrem tabulky, Drugovichem (MP). Stratégové Charouz Racing Systemu rozhodli, že Enzo Fittipaldi podpoří kolegyni Tatjanu Calderon, akce ovšem vedla pouze k posledním dvěma místům časové listiny.

Začátek první zandvoortské kvalifikace pro „moderní F2“ (na originální trati zde Mistrovství Evropy  hostovalo před dobrými 40 lety a při závodě F2 roku 1980 zde zahynul Němec Hans-Georg Bürger) vyšel znovu nejlépe Doohanovi s Drugovichem. Session ovšem po 10 minutách přerušila nehoda Pourchaireho.

Než se poté Daruvala výletem do štěrku postaral o další přerušení, dokázal se Drugovich posunout na špičku před Doohana, Sargeanta a domácího Verschoora. Poté, co byl Indův vůz odstraněn už nejrychlejší na trať ani nevyjeli – poněkud bezbarvý konec pátku…

Enzo Fittipaldi se pokusí jak v sobotu, tak i v neděli ze 13. startovního místa urvat nějaké bodíky. Sympatická Kolumbijka Tatiana Calderon se s nizozemskou tratí bohužel vůbec nedokázala spřátelit. Celý den strávila jaksi „ve své vlastní třídě“ – sekundu za ostatními…

Výsledek kvalifikace F2 v Zandvoortu:

1. Felipe Drugovich, MP                                             1:20,713s

2. Jack Doohan, Virtuosi                                            1:20,939s

3. Logan Sargeant, Carlin                                          1:21,241s

4. Robert Verschoor, Trident                                     1:21,242s

5. Ayumu Iwasa, DAMS                                             1:21,243s

6. Liam Lawson, Carlin                                              1:21,281s

13. Enzo Fittipaldi,, Charouz Racing System           1:21,733s

22. Tatiana Calderon, Charouz Racing System        1:23,113s

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

reklama
reklama

F2 v Zandvoortu: Drugovich v kvalifikaci potvrdil roli favorita

reklama