Přeskočit na obsah

Pátek 23.2.2024

Pátek 23.2.2024

SPEED LIMIT

Velká paráda Mercedesu. V Austrálii vyhrál Bottas, druhý dojel Hamilton

Velkou cenou Austrálie už tradičně odstartovala nová sezóna Formule 1. Jestli někdo před závody spekuloval o tom, jak jsou na tom vozy Mercedesu po zvláštním testech v Barceloně, dostal jasnou odpověď parádním doublem. Naopak Ferrari se stupňů vítězů nedočkalo.

V Austrálii to nikdy není žádné velké představení, co se týká předjíždění. A bohužel se diváci nedočkali ani letos. Když se měl nějaký monopost dostat přes soupeře, byl to spíš boj než cokoli jiného. Na druhou stranu to byla voda na mlýn pro Valtteriho Bottase, který si po velmi utrápené sezóně 2018 spravil chuť a závod vyhrál s obrovským přehledem. Fin si připsal i bonusový bod, když zajel nejrychlejší kolo závodu. Bez zajímavosti není, že první Ferrari Sebastiana Vettela dorazilo do cíle až 57 sekund za vítězem. Jeho týmový parťák Charlse Leclers byl od další sekundu zpět.

Poprvé od Velké ceny Velké Británie před 11 lety se na stupně vítězů dostala Honda coby dodavatel motorů díky třetímu místu Maxe Verstappena. Možná, kdyby byl závod o něco delší nebo trať nabízela více možností k předjíždění, borec Red Bullu by se dokázal dostat přes druhého Hamiltona. Ale to jsou jen kdybys a na ty se ani v motosportu nehraje. Velké zklamání si prožil Pierre Gasly. Druhý pilot Red Bullu skončil až jedenáctý, když se po špatném startu nedokázal prokousat dopředu.

Nespokojenost vládne i u Haasu, když vlastní chybou přišli o velký počet bodů a z dobře rozjetého závodu se stala spíš noční můra. Chtělo by se říci, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíte, pro Haas to ale evidentně neplatí, z vlastních přešlapů se nedokázali poučit.

reklama
reklama

Velká paráda Mercedesu. V Austrálii vyhrál Bottas, druhý dojel Hamilton

reklama