Přeskočit na obsah

Čtvrtek 18.7.2024

Čtvrtek 18.7.2024

SPEED LIMIT

Velká cena Číny se zrušila, ale… V Šanghaji se možná pojede rovnou dvakrát!

Byla to první Velká cena, která padla za oběť pandemii nového typu koronaviru. Samozřejmě logicky, protože právě Čína COVID-19 do světa „vyslala“ a předpokládalo se, že bude s nemocí bojovat hodně dlouho. Ovšem teď to vypadá, že Šanghaj se možná svého závodu dočká, možná dokonce hned dvou.

Několik Velkých cen bylo definitivně zrušeno. Tedy, definitivně…jak to vypadá, takové slovo ve slovníku organizátorů seriálu F1 není. Málokdo předpokládal, že by se v letošní sezóně jakýkoli závod ve východní Asii odjel. COVID-19 je samozřejmě velký strašák. Nebo alespoň byl. Celý svět uvolňuje místy drakonická opatření a často to vypadá, že se vlastně vůbec nic nedělo. Ano, na sportovištích chybí větší počet diváků. Což je ale jen malá cena za to, že se mohou uspokojit reklamní partneři s splnit závazky plynoucí z prodeje televizních práv. Formule 1 v tomto ohledu není výjimkou a není žádným tajemstvím, že Čína je pro organizátory jedním z nejzajímavějších trhů.

Také proto se podle zákulisních informací uvažuje o tom, že by se v Šanghaji odjely hned dvě Velké ceny. Potvrdil to i Xu Bin, který se ve městě stará o záležitosti sportu. Ten totiž prohlásil, že závody F1 v Šanghaji považuje za hotovou a jasnou věc. Podle něj by se tak mělo stát ve druhé polovině roku a záležet bude na vývoji pandemie koronaviru.  Tak uvidíme. Každopádně by to byl docela zajímavý obrat.

reklama
reklama

Velká cena Číny se zrušila, ale… V Šanghaji se možná pojede rovnou dvakrát!

reklama