Přeskočit na obsah

Neděle 23.6.2024

Neděle 23.6.2024

SPEED LIMIT

U Alfa Romeo Racing si mnou ruce: Staněk junior zajel neskutečnou kvalifikaci F4!

Velkou českou radostí dnes začala sezóna ADAC Formule 4 na okruhu v německém Oscherslebenu. Kdybychom věřili na zázraky, asi bychom se s díky obrátili ke germánským bohům. Ale nevěříme, protože v kokpitu formule seděl Roman Staněk junior a v jeho případě se na žádné zázraky nehraje. Tenhle kluk prostě umí. A i když má před sebou premiérovou sezónu F4, první kvalifikaci zvládl naprosto famózně, a to mu bylo 15 let teprve před dvěma měsíci.

Projekt Sauber Junior Team by Charouz je něco, co svět motorsportu dosud neznal. Spojení společnosti Sauber Motorsport, která v F1 jezdí jako Alfa Romeo Racing a českého týmu Charouz Racing System, je něčím naprosto originálním a jedinečným. Mladí jezdci napříč kategoriemi FIA mají šanci ukázat svůj talent a postupně stoupat jednotlivými šampionáty třeba až do vysněné formule 1. O tom, že by se tam zase mohl po dlouhé době objevit i český jezdec, už po kvalifikaci v Oscherslebenu není sportu. Roman Staněk totiž dokázal něco, co se před ním nepovedlo například ani Tomáši Engemu, který do F1 nakouknul.

Na trati si počínal jako zkušený mazák, dal tedy na rady svých rádců Gerharda Ungara, Ralfa Schumachera a Antonína Charouze. Jakoby měl trať dokonale načtenou a svůj vůz ovládal od chvíle, co se narodil. Motoristický svět je málokdy okouzlen, protože se prakticky dějí velké věci. Ale tohle bylo něco, nad čím řada odborníků nevěřícně kroutila hlavou. Někomu musely do krku vlétnout mouchy, holt zírat s otevřenou pusou se nevyplácí. Jenže ono to vážně nešlo jinak! Roman, který v německém šampionátu hájí barvy stáje US Racing – Charouz Racing System, dojel v první kvalifikaci třetí, to samé zopakoval ve druhé a byl dokonce nejrychlejší ze všech jezdců Sauber junior Academy .

Roman tedy bude do obou závodů startovat z druhé řady, v kategorii nováčků je jasně nejlepší. U Alfa Romeo Racing si musí mnout ruce, jaký skvělý krok angažováním tohoto patnáctiletého mladíčka udělali. Možná už je čas na sázky, za jak dlouho se objeví na startu Velké ceny F1? Co myslíte? Dost možná bude Roman dalším talentem, který se do F1 dostane rychle tak, jako třeba Vettel, Hamilton, Räikkönen, Verstappen nebo Charles Leclerc. Mimochodem, Roman má za týmového kolegu Artura Leclerca, bratra posledně jmenovaného.

Dívejte se, jak si Roman o víkendu povede:
Sobota – 14.30 – přímý přenos na stanici SPORT5
Neděle – 10.00 – přímý přenos na stanici SPORT5
Neděle – 14.35 – přímý přenos na stanici SPORT5

Foto: Sauber Junior Team

reklama
reklama

U Alfa Romeo Racing si mnou ruce: Staněk junior zajel neskutečnou kvalifikaci F4!

reklama