Přeskočit na obsah

Pátek 12.7.2024

Pátek 12.7.2024

SPEED LIMIT

Tom Beckhäuser sezónu nekončí: V Asii se mladý Čech neztratil

Zatímco v Evropě všechny hlavní formulové série skončili, mimo starý kontinent se samozřejmě stále závodí. Tom Beckhäuser, který v této sezóně sbíral ostruhy v něměcké F4 v týmu Ralfa Schumachera a Antonína Charouze, vyrazil na zkušenou do daleké Asie.

Málokterý jezdec si může dovolit po skončení „evropské sezóny“ dát nohy na stůl a říct si, že začne jezdit zase na jaře. Vlastně je to spíš nemožné, protože prakticky okamžitě začínají buď testy na novou sezónu, nebo piloti vyrážejí na kontinenty, kde se jezdí i celou „naší“ zimu. Pro Toma Beckhäusera je nyní aktuální druhá varianta. Odletěl Malajsie, aby tam změřil síly s dalšími jezdci v asijské verzi Formule 3.

Mezi jeho soupeři byli vycházející hvězdy světového motorismu jako například Liam Lawson. O to cennější je, že Tom rozhodně neudělal ostudu. V jednom závodě se dokonce prokousal do elitní desítky, když skončil právě desátý. „Chtěl jsem zajet lépe. Vím, že jsem udělal chyby, ale věřím, že do dalších závodů se poučím,“ měl jasno Bechäuser. Je fajn, že má na sebe vysoké nároky. A prostor pro zlepšení určitě má. Vždyť letos jel teprve svou druhou sezónu v F4 a vlastně i druhou sezónu v kokpitu jakékoli formule v životě. Navíc narozdíl od drtivé většiny svých soupeřů nemá ani průpravu z motokár.

reklama
reklama

Tom Beckhäuser sezónu nekončí: V Asii se mladý Čech neztratil

reklama