Přeskočit na obsah

Čtvrtek 18.7.2024

Čtvrtek 18.7.2024

SPEED LIMIT

To jsou Grid Girls roku 2021: Lea Erning z Münsterlandu

Ze známých důvodů je letos nebylo vidět příliš často. Až koncem sezony se se objevily především díky promotérům ADAC-GT Masers: půvabné okrasy paddocku a startovního roštu, Grid Girls. Jednou z nich byla Lea Erning, která se nám představí v krátkém rozhovoru.

Kolik je Ti let a odkud jsi?
Je mi 30 let a pocházím z Münsterlandu (území severně nad Porůřím, nedaleko Nizozemské hranice).

Co děláš, když nemodeluješ při závodech?
Jsem manažerkou vozového parku jednoho světového koncernu.

Jaký je Tvůj vztah k automobilovému sportu?
Již pořád jsem se zajímala o motory, tuning aut a podobné. Rodinnými geny to ale není. Ráda sleduji motorsport a to nejen zvenčí. Už jsem i pomáhala a šroubovala u týmů.

Máš oblíbeného jezdce?
Mám více oblíbenců, ale žádného nechci vyzvedávat.

Který ze závodních vozů se Ti nejvíce líbí?
Z GT Masters se mi líbí hlavně Lamborghini, ale i některé Audi a Mercedesy.

Které auto v současné době sama řídíš?
Jezdím Mercedesem CLA a VW Eos. Vlastním ale i motocykl Yamaha R1.

Jak dlouho jsi Grid Girl a jak jsi s tím začala?
Začala jsem před třemi lety. Přihlásila jsem se jedné agentuře přes web a když se pak u mne ozvali tak jsem se opravdu strašně těšila.

Kolik motoristických akcí navštívíš za „normálních okolností“ a které?
Všechny závody ADAC-GT-Masters a Porsche Cupu, ale i další podniky především na Nürburgringu. Během izolace jsem hodně závodů sledovala online.

Máš nějaké zvláště zajímavé zážitky ze světa motoristického sportu?
Ano, napadá mne oprava mých high-heels. Měla jsem tehdy takové, které se upevňují řemínkem kolem kotníku. Ten se bohužel rozbil a tak mi vypomohl jeden tým svorkami. Jejich mechanik mi doslova „ležel u nohou“, protože mi musel při každé výměně dressu znovu fixovat řemínek svorkou.

A co nějaký trapný zážitek?
Letos jsem si byla jista, že jsem si před odjezdem k poslednímu podniku na Nürburgring přibalila černé kalhoty. Když je totiž zima, tak si smíme obléknout dlouhé tmavé kalhoty – a v listopadu tam zima byla. Kalhoty, která jsem pak našla v kufru ale byly šedé. Nevím, co mě to napadlo… asi jsem polovičně chrápala, když jsem balila….Jiná historka mě napadá k Zandvoortu. Tam nám vítr takřka rval tabule z rukou. Tým u kterého jsem stála mi ale pomohl: postavili sloupek svých kol přímo za mou tyč s tabulí a já ji tak mohla stabilizovat. Jinak by to asi byly příšerné televizní obrázky dívek bojujících s větrem… Že bych na gridu omdlela a upadla, což se již často kolegyním přihodilo, to se mi bohudík ještě  nestalo.

Co by jsi zlepšila z pohledu Grid Girl na procesu závodních víkendů?
Pořadatelé by měli mít po ruce i dressy, které by nás v případě špatného počasí více hřály – aniž bychom museli improvizovat s černými kalhotami. Jinak se o nás ale starají dobře.

Znáš česko-slovenské okruhy Most, Brno a Slovakiaring?
Znám, ještě jsem ale ani na jediném z nich nebyla. Každopádně jsem si to ale předsevzala,

… a Tvé plány do budoucna?
Příští rok bych opět ráda motorsport tímto způsobem reprezentovala. Mým velkým snem ale je, jednoho dne sama usednout do správného závoďáku. Buď do vozu GT Masters nebo Porsche Cupu. Už samotná jejich technika mě velmi fascinuje.

Grid Girls 2021
Lea Erning aus dem Münsterland

Aus bekannten Gründen hat man sie heuer nicht allzu oft gesehen. Erst zum Ende der Saison konnte man sie (vor allem Dank der Promoteure des ADAC-GT-Masters) wieder bewundern: die Grid Girls. Eine davon war Lea Erning, die sich in diesem kurzen Gespräch vorstellt.

Wie alt bist Du und woher kommst Du?
Ich bin 30 Jahre alt und komme aus dem Münsterland 

Womit beschäftigst Du Dich, wenn Du nicht bei den Rennen modelst?
Ich bin Fuhrparkmanagerin in einen Weltkonzern und für Deutschland zuständig.

Welchen Bezug hast Du zum Motorsport?
Ich war schon immer sehr interessiert an Motoren, Tuning etc. In der Familie liegt es nicht. Ich schaue nicht nur den Motorsport gerne zu, sondern habe auch eine zeitlang viel selber mit geschraubt beziehungsweise geholfen. 

Hast Du einen Lieblingsfahrer?
Mehrere, aber keinen festem Lieblingsfahrer 🙂 

Welcher der Rennwagen gefällt Dir am meisten?
Aus der GT Masters Serie gefallen mir mehrere Lamborghini, Audi und Mercedes 

Welches Auto fährst Du aktuell?
Ich fahre einen  Mercedes CLA und einen VW Eos, ebenso besitze ich ein Motorad Yamaha R1 

Wie lange bist Du schon als Grid Girl tätig und wie bist Du dazu gekommen
Seit 3 Jahren. Beworben übers Internet.  Als dann tatsächlich der Anruf der Agentur kam, habe ich mich tierisch darüber gefreut. 

Wie viele Motorsport-Events besuchst Du jährlich unter normalen Umständen und welche?
Jede GT Masters Serie und Porsche Cup aber auch teilweise VLN am Nürburgring. Während der Coronazeit habe ich viele Events Online verfolgt. 

Hast Du aus der Motorsport-Welt irgendein besonders interessantes Erlebnis an das Du gerne denkst?
Die Reparatur meiner High Heels. Ich hatte High Heels die mit einem Riemen geschlossen werden um meinen Fußknöchel. Da der Pin des Riemens auf einmal weg war hat mir damals ein Rennstall geholfen mit Kabelbindern. Mir lag der Mechaniker quasi zu Füßen, da er mir jedes mal wo ich das Outfit gewechselt habe neue Kabelbinder benötigte. 

Und irgendetwas, das schief gelaufen ist?
Beim letzten Rennen hatte ich gedacht ich hätte eine  schwarze Hose eingepackt. Aufgrund der Kälte durften wir auf lange Kleidung wechseln. Leider war meine Hose Grau. Ich habe keine Ahnung was mich da geritten hat, diese als schwarz zu deklarieren. War wohl im Halbschlaf als ich meine Tasche gepackt habe. In Zandvoort sind uns Mädels fast die Schilder weggeflogen. Mein Team hat kurzerhand die Felgen gleich hinter mir aufgestellt, so dass ich das Schild samt Stange fixieren konnte. Sonst würde es im TV wohl grausam aussehen: Bilder, auf denen wir die Schilder im Wind bändigen. Umgekippt oder gefallen bin ich nie, Gott sei dank…

Was würdest Du aus dem Blickwinkel eines Grid Girl an den Abläufen der Events verbessern?
Bei Kälte auch Outfits zu stellen die uns wärmen, ohne dass wir improvisieren müssen mit schwarzen Hosen.  Ansonsten waren wir immer gut versorgt. 

Kennst Du die tschecho-slowakischen Strecken Most, Brünn und Slovakiaring? Warst Du schon dort und was waren Deine Eindrücke?
Ja kenne ich aber dort war ich leider noch nicht. Ist aber noch ein Ziel.

…und Deine Zukunftspläne – privat und im Bezug auf den Motorsport?
Ich würde sehr gerne nächstes Jahr wieder dabei sein und den Motorsport repräsentieren. Mein Traum ist es einmal einen richtigen Rennhobel selber zufahren. Ob aus der GT-Masters oder aus dem Porsche Cup.  Alleine die Technik der Autos fasziniert mich sehr. 

Text: Roman Klemm
Foto: Roman Klemm a archiv modelky 

reklama
reklama

To jsou Grid Girls roku 2021: Lea Erning z Münsterlandu

reklama