Přeskočit na obsah

Čtvrtek 18.7.2024

Čtvrtek 18.7.2024

SPEED LIMIT

Sprint F3 v Le Castellet: Shwartzman jakoby ve vlastní lize…

V neděli ráno měli borci FIA-Formule 3 příležitost stáhnout bodový náskok obou es týmu Prema Roberta Shwartzmana a Jehana Daruvaly. Piloti Sauber Junior Teamu by Charouz se chtěli pokusit ukořistit své první body roku vůbec. Nepodařilo se ani jedno. Převaha jezdců italské stáje je prostě příliš velká…

Nejlepší startovní místo připadlo osmému ze soboty, Australanovi Alexovi Peronimu. Jezdec týmu Campos této darované výhody využil dobře a při sprintu do první zatáčky za sebou těsně udržel juniora Red Bullu, Jukiho Tsunodu. Za nimi se z prvního kola vrátili Viscaal, Piquet, Piquet a Shwartzmann, zatímco byl Daruvala jen devátý. Z týmu Sauber Junior by Charouz vykročil do závodu nejslibněji Fabio Scherer a držel 12. místo.

Zatímco dlouhovlasý Tasmánec Peroni s velkou námahou dokázal držet Tsunodu za sebou, zahájil Robert Shwartzman po čtvrtině závodu svůj nezadržitelný postup kupředu a posunul se před Viscaala a Piqueta na třetí místo. V osmém kole se Jenzerův japonský jezdec přeci jen dostal do vedení, to již ale i Shwartzman „dýchal druhému Peronimu na záda.“ V devátém kole maličký Rus uděřil: dobrodružným manévrem na brzdě před šikanou rovinky Mistral předjel oba vozy před sebou! Peroni při tom musel do nouzové zóny a na třetí místo se posunul Piquet.

Po 10 ze 20 kol závodu tedy vedl nezadržitelně Shwartzman před Tsunodou a Piquetem, které rychle doháněl Daruvala. Scherer (Sauber Junior Team by Charouz) byl 14., Hyman 15. a Zendeli po kolizi s Deleddou jen 25. Švýcar ovšem musel brzy po poločase kvůli závadě vzdát.

Osm kol před koncem se Piquet dostal na druhé místo a Tsunoda pak musel před sebe pustit i Daruvalu. Ind pak na čas převzal druhé místo od Piqueta, mladý Brazilec se ale v pěkném boji nakonec přeci jen prosadil. Malé body si rozdělili Verschoor (MP), třetí jezdec Premy Armstrong, Lawson (MP), Hughes (HWA) a Sargeant (Carlin), který dojel pro první bod roku stáji Carlin.

Na body si Sauber Junior Team by Charouz musí nejméně do příštího víkendu v Rakousku počkat. Hyman dojel po dobrém závěru 13. a Zendeli 16.      

Výsledek nedělního sprintu F3 v Le Castelletu:

  1. Robert Shwartzman, Prema                          
  2. Jehan Daruvala, Prema                                
  3. Pedro Piquet, Trident                                  
  4. Robart Verschoor, MP  
  5. Marcus Armstrong, Prema
  6. Liam Lawson, MP
  7. Jake Hughes, HWA
  8. Logan Seargant, Carlin

 13. Raul Hyman, Sauber Junior Team by Charouz              
16. Lirim Zendeli, Sauber Junior Team Charouz
Nedojel: Fabio Scherer, Sauber Junior Team Charouz

Foto: Sauber Junior Team
Text: Roman Klemm

reklama
reklama

Sprint F3 v Le Castellet: Shwartzman jakoby ve vlastní lize…

reklama