Přeskočit na obsah

Neděle 23.6.2024

Neděle 23.6.2024

SPEED LIMIT

Rok od tragické smrti Anthoine Huberta: Juan Manuel Correa se vrátil do Spa

Nikdo tomu nemohl uvěřit. Když 27. srpna 2019 vyhasl mladý život závodníka formule 2 Anthoine Huberta, všichni se ptali, jak je to možné. Vždyť formule už má být bezpečná! Tragická nehoda v belgickém Spa toto vnímání změnila. Přímým aktérem neštěstí byl i Juan Manuel Correa, který pak také bojoval o život. Teď se na okruh vrátil.

Minuta ticha a potlesk v devatenáctém kole sobotního závodu. To byly oficiální vzpomínky na loňskou tragédii během letošní Velké ceny Belgie. Ale dělo se toho samozřejmě mnohem více, byť každý na Huberta myslel spíš sám v sobě. Přeci jen je to pořád ještě hodně čerstvé a bolí to. Jedna pozitivní věc se ale ve Spa přeci jen stala. Dorazil totiž Juan Manuel Correa, který byl účastníkem zmíněné tragédie přímo na trati. Bojoval o život, pak mu hrozila amputace obou nohou. Prokázal však obrovskou sílu a vůli s nepřízní osudu bojovat. „Obdivujeme ho za to. Je to silný člověk a má neskutečnou vůli,“ uznale tvrdil majitel českého týmu Charouz Racing System Antonín Charouz. Právě za jeho stáj (v roce 2019 pod hlavičkou Sauber Junior Team) Američan loni závodil.

Bylo skvělé ho vidět na místě, které jak Correovi, tak spoustě dalších lidí způsobilo tolik bolesti. Navíc Juan Manuel prohlásil, že by se na konci tohoto roku rád vrátil k závodění a příští sezónu už by chtěl usednout do kokpitu formule. Těžko hledat slova ve chvílích, kdy věty vůbec nic neznamenají. Přejme Correovi, aby se jeho sen splnil a on se opravdu vrátil mezi své soupeře i kamarády. Už nikdy to nebude jako dřív, závodit se však bude dál. I proto, že by si to tak jistě přál i Anthoine Hubert…

reklama
reklama

Rok od tragické smrti Anthoine Huberta: Juan Manuel Correa se vrátil do Spa

reklama