Přeskočit na obsah

Neděle 16.6.2024

Neděle 16.6.2024

SPEED LIMIT

Ptáček junior maká i v zimě: Chystá se závodit na Novém Zélandu

Zimní spánek nepřipadá v případě sportovců v úvahu. Tím spíš pilotů rychlých strojů, kteří mají velký sen dostat se do Formule 1. Petr Ptáček junior takové ambice rozhodně maká a i když Evropu momentálně zužují mrazy a sníh, on na sobě tvrdě maká na druhém konci planety.

Už tento víkend se Petr Ptáček junior chystá na první díl pětikolového seriálu Castrol Toyota Racing Series na okruhu Highlands Motorsport Park na Novém Zélandu. Šestnáctiletý závodník bude mít v týmu Giles Motorsport skvělou příležitost otestovat svoji formu v rámci přípravy na „evropskou“ část sezóny 2019. A že má na starém kontinentu na co navazovat! V roce 2018 se totiž stal nejlepším nováčkem italské Formule 4, celkově skončil těsně pod stupni vítězů. „Jsem opravdu nadšený, že mohu na Novém Zélandu startovat. V seriálu Toyota Racing startují skvělí jezdci, konkurence je veliká. Navíc bude skvělé závodit na tratích, které se od těch evropských liší,“ pochvaluje si Ptáček.

Petra čeká vůz s podvozkem Tatuus FT-50 s 1,8litrovým motorem Toyota s výkonem 215 koní. Český mladík si  toho ale hlavu nedělá. „Nemyslím si, že bych měl mít problém zvyknout si na nové auto, i když je mi jasné, že motor bez turba se bude lišit od toho, na co jsem zvyklý. Musím se zkrátka přizpůsobit a ukázat, že dokážu rychle reagovat na změny. Pokud jste dobrý řidič, musíte to zvládat.“ V minulosti už Castrol Toyota Racing Series vyhráli například Lance Stroll či Lando Norris, Petr tak má na koho navazovat. Bylo by určitě fajn jít v jejich stopách.

reklama
reklama

Ptáček junior maká i v zimě: Chystá se závodit na Novém Zélandu

reklama