Přeskočit na obsah

Úterý 27.2.2024

Úterý 27.2.2024

SPEED LIMIT

Petr Ptáček junior na Novém Zélandu poprvé na pódiu

Nejlepší nováček uplynulé sezóny italské formule 4 Petr Ptáček absolvoval už třetí závodní víkend v rámci Castol Toyota Racing Series na Novém Zélandu. Na okruhu Downs Motorsport Park na Novém Zélandu poprvé skončil na stupních vítězů, jinak ale příliš spokojený nebyl. Další závody se totiž příliš nepovedly.
Toyota Racing Series má ve světe motoristického sportu velmi slušný zvuk. V minulosti tu triumfovalo mnoho vycházejících hvězd, například Lance Stroll či Lando Norris. Ptáček junior tak má určitě na koho navazovat. Třetí závodní víkend se vůbec poprvé podíval na stupně vítězů, když se hned v prvním měření sil víkendu dojel pro skvělé druhé místo. Výsledek je o to cennější, že na trať často vyjíždělo safety car a udržet pozornost a nervy na uzdě nebylo vůbec jednoduché. „Soustředil jsem se jen na sebe, neřešil jsem, co se děje kolem mě. Bylo snadné nechat se strhnout, proto jsem moc rád, že jsem zachoval chladnou hlavu. Nakonec z toho bylo druhé místo, za které jsem moc rád,“ pochvaloval se Ptáček junior.
V dalším průběhu víkendu už takový důvod k optimismu bohužel neměl. Druhý závod se mu nepovedl vůbec, když po vlastní chybě nedojel do cíle. „Bylo to moje chyba,“ přiznal mladý jezdec bez vytáček. Druhý a třetí závod sice cílovou šachovnici viděl, ale zůstal bez bodu. Jedenácté, resp. dvanácté místo rozhodně neodpovídá jeho formě ani schopnostem. „Je to velmi frustrující, protože si nemyslím, že by tyto výsledky odpovídaly mému potenciálu v šampionátu.“ Nebyl by to ale Ptáček junior, aby něco vzdával. Dobře ví, že musí koukat do budoucna a soustředit se na další závody. „Vždycky budu dělat maximum pro co nejlepší umístění. Už jsem se tu hodně naučil a věřím, že každá zkušenost je pro nadcházející sezónu v Evropě dobrá.“
reklama
reklama

Petr Ptáček junior na Novém Zélandu poprvé na pódiu

reklama