Přeskočit na obsah

Pátek 12.7.2024

Pátek 12.7.2024

SPEED LIMIT

Mr. Playstation se zamiloval: Jeho nová láska se jmenuje Toyota RAV4

Už za pár dní, konkrétně v pátek, vstoupí česká stáj Charouz Racing System do poslední fáze přípravy na novou sezóny F2 a F3. V Bahrajnu se konají závěrečné testy, aby se tam následující víkend odjel úvodní podnik v rámci Grand Prix F1. Bude u toho i jeden z nejtalentovanějších jezdců současnosti, brazilských rychlík Igor Fraga, který se nedávno usadil v Praze. 

Fraga, kterému se díky jeho úspěchům v eSportech (dokázal vyhrát finále FIA Gran Turismo Nations Cup v Monaku) přezdívá Mr. Playstation, dostal za vítězství v novozélandském seriálu GP, který sponzorovala Toyota, krásný dárek. Od českého zastoupení si totiž převzal zbrusu novou Toyotu RAV4. Ta tak trochu rodáka z Japonska vystihuje. I toto moderní SUV nezná kompromisy a nebojí se výrazných stylistických prvků. Ani Fraga nejde prošlapanou a osvědčenou cestičkou,  zcela se vymyká poučkám o tom, že úspěšný pilot nejprve musí zazářit na motokárách. 

Jezdec, který v této sezóně okusí závody šampionátu FIA Formule 3 v českém týmu Charouz Racing System společně s Davidem Schumacherem a Nikem Kari, si našel vlastní směr. Na opravdové závodní okruhy ho vynesly hry na konzolích, až pak dostal od McLarenu šanci usednout do reálného monopostu. Něco takového nemá ve světe motorsportu obdoby, Igor tak ukazuje ostatním, aby si šli za svým snem. „Došel jsem opravdu daleko. Ale ještě nejsem u cíle,“ usmíval se sympaťák, který díky vítězství v prestižním Toyota Racing Series znovu dokázal, že má na to měřit se s dalšími talentovanými jezdci a dokonce je i porážet.

Když se na Toyotu RAV4 poprvé podíval, okamžitě se prý zamiloval. „To auto je fantastické. Na první pohled mě zaujalo svoji robustností a jakmile jsem si sedl dovnitř, bylo definitivně rozhodnuto. Neskutečné pohodlí a hodně místa, prostě fantazie,“ rozplýval se Fraga, který toho každý rok najezdí opravdu hodně. Takže ho samozřejmě potěšil i fakt, že Toyota RAV4 je extrémně bezpečný vůz. „Těším se na naše první kilometry. Myslím, že Toyota ve mě získala věrného zákazníka.“

reklama
reklama

Mr. Playstation se zamiloval: Jeho nová láska se jmenuje Toyota RAV4

reklama