Přeskočit na obsah

Pátek 19.7.2024

Pátek 19.7.2024

SPEED LIMIT

Mladé pušky Buggyra Academy se o víkendu představí v Nogaru

Po závodě v Charade se francouzský truckový šampionát 2020 – 2021 přesouvá podruhé do Nogara, poprvé se závodilo loni, přičemž závod je z rozhodnutí pořadatelů součástí dvou sezónního mistrovství.

Téo Calvet na začátku června v Charade vyhrál, co se vyhrát dalo a je v čele mistrovství. Zopakování výsledku by se pochopitelně nebránil ani v Nogaru. „Koho by nebavilo vyhrávat, ale obávám se, že soupeři budou proti. Přece jen, truck racing je o soubojích zkušených jezdců a najednou vede dvacetiletý kluk,“ říká úspěšný pokračovatel rodinného klanu, který strávil čas mezi Charade a Nogarem pilnou prací. „Pracoval jsem hlavně na fyzické kondici, s Robinem a Davidem jsme se bavili o datech, jedná se o hodně rychlý a nebezpečný okruh. David mi vyprávěl, jak vybojoval v Nogaru první bednu a nějaký fotograf musel běžet nahý celou cílovou rovinkou s českou vlajkou v ruce. Zkusím to v týmu probrat, ale nevím,“ dodal Téo se smíchem.

Jak již bylo napsáno, Aliyyah Koloc vyrazila do Nogara vzápětí po příletu z testování v Dubaji a v přechodu z písku na asfalt nevidí problém. „Už se těším, sice to nebude asi taková legrace, jako nahánět se v dunách, ale okruhy mají svoje kouzlo a jede se o body do celkové klasifikace,“ říká s tím, že Téovi sice vítězství přeje, zároveň však přijela na okruh Paula Armagnaca jako obhájkyně jednoho vítězství. „Taky bych se nebránila zopakování loňského výsledku a udělám pro to všechno. S Téem se nějak dohodneme.“

reklama
reklama

Mladé pušky Buggyra Academy se o víkendu představí v Nogaru

reklama