Přeskočit na obsah

Čtvrtek 18.7.2024

Čtvrtek 18.7.2024

SPEED LIMIT

Kvalifikace F3 ve Francii: Hughes a HWA překvapili, piloti Antonína Charouze marně hledali rychlost

Kvalifikace FIA Formule 3 ve francouzkém Le Castelletu skončila malou senzací. V posledních sekundách páteční session totiž dokázal britský jezdec nového týmu HWA, Jake Hughes porazit dominující armádu stáje Prema.

I když se již nacházíme ve druhé polovině června, absolvuje šampionát FIA Formule 3 v Le Castelletu teprve druhý podnik sezony 2019. Z prvních dvou závodů v květnové Barceloně si tým Sauber Junior by Charouz neodvezl ani bodík a jeho principál Antonín Charouz proto od svých svěřenců Lirima Zendeliho, Raula Hamana a Fabia Scherera čekal na horském plateau v jihu Francie silné zlepšení. V ranním volném tréninku se tomuto očekávání dokázal přiblížit jen Němec Zendeli 11. časem, zatímco se na špičce zabydlel Fin Niko Kari (Trident) před Rusem Robertem Shwartzmanem (Prema) a Italem Leonardem Pulcinim (Hitech).

V první sérii rychlých kol večerní kvalifikace se prosadil Ind Jehan Daruvala (Prema) před Dánem Christianem Lungaardem (ART), Finem Karim a Shwartzmanem. Lirim Zendeli si zapsal dobrý sedmý čas, než s ostatními zavítal do boxů k výměně pneumatik.

Kdo čekal při závěrečných pokusech kvalifikace obnovnou převahu jezdců italského týmu Prema, ten vsadil správně – poslední sekundy session ovšem skrývaly překvapení… Daruvala držel až do posledního kola nejlepší čas a Shwartzman se usadil těsně za něj. Mezi týmové kolegy Premy, které doplnil i Novozálanďan Marcus Armstrong se nejdříve dokázal vtěsnat jen Pedro Piquet (Trident) – než znenadání udeřil Angličan Jake Hughes z nové Anglo-Německé stáje HWA Racelab! Zajel o 9 setin rychleji, než vedoucí Ind a zajistil si tak zcela překvapivě sobotní první startovní místo.

Jezdci týmu Sauber Junior by Charouz se nedokázali zlepšit a propadli se pořadím. Nejlepším z nich zůstal úřadující šampion německé F4 Lirim Zendeli. Ze 17. startovní pozice ovšem jen se štěstím dosáhne v sobotu na první bod české stáje…

Výsledek kvalifikace F3 v Le Castelletu:

 1. Jake Hughes, HWA                                       1:49,519s
 2. Jehan Daruvala, Prema                                 1:49,606s
 3. Robert Shwartzman, Prema                         1:49, 758s
 4. Pedro Piquet, Trident                                    1:49,944s
 5. Marcus Armstrong, Prema                           1:50,066s
 6. Leonardo Pulcini, Hitech                             1:50,095s
 7. Juri Vips, Hitech                                           1:50,128s
 8. Bent Viscaal, HWA                                     1:50,192s
 9. Niko Kari, Trident                                      1:50,253s
 10. Alex Peroni, Campos                                 1:50,316s
 11. Lirim Zendeli, Sauber by Charouz             1:50,510s
 12. Fabio Scherer, Sauber by Charouz             1:50,749s
 13. Raul Hyman, Sauber by Charouz               1:50,791s

Text a foto: Roman Klemm

reklama
reklama

Kvalifikace F3 ve Francii: Hughes a HWA překvapili, piloti Antonína Charouze marně hledali rychlost

reklama