Přeskočit na obsah

Úterý 27.2.2024

Úterý 27.2.2024

SPEED LIMIT

Kvalifikace F3 v Silverstone: Juri Vips na pole-position, nová hierarchie u Charouze?

Estonec Juri Vips potvrdil v páteční kvalifikaci v Silverstone, že je od letoška právem juniorem Red Bullu: znovu porazil nejen favorizované jezdce Scuderie Prema, ale i zbytek pole. Nejlepším z jezdců týmu Antonína Charouze byl tentokrát překvapivě Fabio Scherer. Švýcar zajel 9. čas a má tím zítra výborné vyhlídky ukořistit první body roku.

V pátek ráno se domácímu publiku předvedl v nejlepším světle nováček Formule 3, Brit Max Fewtrell (ART) před Davlinem Defrancescem (Trident) a Davidem Beckmannem (ART). Výborně si počátečně vedli i jezdci týmu Antonína Charouze: Lirim Zendeli zajel na páté místo, Raoul Hyman na osmé a Fabio Scherer byl 11. Nutno ovšem připustit, že se všichni tři jezdci favorizované stáje Prema zatím drželi decentně v pozadí…

O postavení na startu musela beztak rozhodnout půlhodinka večer, a hned od začátku to byli piloti Premy, kdo udával tempo: Ind Jehan Daruvala se po prvním ostrém kole usadil na špičce tabulky před novozáladským kolegou Marcusem Armstrongem. Byl to ovšem Armstrong, kdo byl po celé první sérii rychlých pokusů nejrychlejší před Jurijem Vipsem (Hitech), Fewtrellem a Daruvalou. Z Charouzových pilotů byl opětně nejlepší Zendeli (13.) zatímco se Hyman se Schererem museli smířit s pozicemi 19 a 22.

Všechny týmy pak využily možnosti přezout na svěží pnaumatiky a modifikovat nastavení vozů, aby deset minut před koncem znovu vyslaly své jezdce opět na trať. Jako prví se zlepšil Liam Lawson – postoupil na druhé místo. Rozhodly ovšem až závěrečné minuty session, ve kterých se na čpičku nejdříve prodral Fin Niko Kari, toho ovšem dvě minuty před koncem překonali Estonec Vips a senzačně i Charouzův Švýcar Scherer!

V posledním kole pak ale dokázal udeřit nejlepším časem nejdříve Pedro Piquet. Syna trojnásobného mistra světa Nelsona pak ovšem těsně za sebou překonali Lawson, Pulcini, Lungaard, Daruvala, Armstrong a nejlepším časem ze všech: vítěz ze Spielbergu, Juri Vips. Fabio Scherer si 9. časem připsal svůj letos doposud nejlepší výsledek, Raoul Hyman zajel na 15. místo a lídr Charouzova týmu Zendeli doplatil na nepovedený závěr kvalifikace 17. pozicí.

Výsledek kvalifikace Formule 3 v Silverstone:

 1. Juri Vips, Hitech                                         1:43,902s
 2. Marcus Armstrong, Prema                       1:43,998s
 3. Jehan Daruvala, Prema                             1:44,014s
 4. Christian Lungaard, ART                           1:44,073s
 5. Leonardo Pulcini, Hitech                           1:44,139s
 6. Robert Shwartzman, Prema                       1:44,218s
 7. Liam Lawson, MP                                       1:44,360s
 8. Pedro Piquet, Trident                                 1:44,403s
 9. Fabio Scherer, Sauber Junior by Charouz  1:44,433s
 10. Ye Yifei, Hitech                                       1:44,461s

  15. Raoul Hyman, Sauber Junior by Charouz 1:44,647s
  17. Lirim Zendeli, Sauber Junior by Charouz 1:44,756s

Text a foto: Roman Klemm

reklama
reklama

Kvalifikace F3 v Silverstone: Juri Vips na pole-position, nová hierarchie u Charouze?

reklama