Přeskočit na obsah

Neděle 26.5.2024

Neděle 26.5.2024

SPEED LIMIT

Kam zamíří junioři Ferrari v příští sezóně F2?

V rámci velké ceny v Abů Dhabí prozradila automobilka Ferrari, kde příští sezonu umístí své juniory Formule 2. Kupodivu ani jeden z nich nenašel místo v týmu Sauber Junior by Charouz. Manažer české stáje Bob Vavřík tak přijde o svého „oblíbeného jezdce“ Calluma Ilotta, protože Akademie Ferrari Brita pro ročník 2020 předirigovala do špičkové stáje Virtuisi Racing.

Nic nového za to ohledně Micka Schumachera: Němec se bude o úspěch druhám rokem za sebou pokusit s italskou stájí Prema, tentokrát se ovšem bude muset prosadit proti mnohem silnějšímu týmovámu kolegovi: pay-drivera Seana Gelaela i Premy totiž nahradí úřadující mistr FIA F3,  Robert Shwartzman. Mladý Rus je možná nejslibnějším členem Akademie vůbec…

Další z úspěšných borců Formule 3, Novozélanďan Marcus Armstrong postoupí do Formule 2 coby pilot týmu ART, kde ho pravděpodobně doplní junior Renaultu, Christian Lungaard. Posledním v řadě talentů podporovaných Scuderií Ferrari ve Formuli 2 je Juliano Alesi, který letos do velké míry zklamal. Ferrari mu dá další a  asi poslední šanci v novém německém týmu HWA, kde se bude muset postavit zkušenému a rychlému Rusovi Artjemovi Markelovovi.

Text a foto: Roman Klemm

reklama
reklama

Kam zamíří junioři Ferrari v příští sezóně F2?

reklama