Přeskočit na obsah

Čtvrtek 18.4.2024

Čtvrtek 18.4.2024

SPEED LIMIT

Juri Vips vítězem kvalifikačního sprintu F3 v Macau, Ilott pátý

V Macau je tradicí, že se po kvalifikacích na čas jede i zvláštní krátký kvalifikační závod. Nejrychlejší pátku, Estonec Juri Vips v něm potvrdil svou výbornou formu a s přehledem vyhrál. Charouzova jednička Callum Ilott v tomto sprintu ztratil dvě pozice a vystartuje do nedělního finále jen z pátého místa.

Před velmi spoře obsazenými tribunami se polemanovi Juri Vipsovi (Hitech) podařil moc dobrý start a po sprintu nekonečnou rovinkou se provlékl kritickou první zatáčkou Lisboa před Shwartzmanem, Lungaardem a Ilottem. To se nedalo říci o Indovi Mainim (Jenzer), který tam dostal šťouchanec od dvojnásobného vítěze tohoto závodu Dana Ticktuma a skončil ve svodidle stejně tak jako několik soupeřů (Lawson, Hughes a Ahmed).

Následující neutralizace zhatila příští tři kola, tedy témeř třetinu 10kolového kvalifikačního závodu. Na restart reagoval Vips bezchybně a na pořadí špičky se nic nezměnilo. Naopak: během prvního letmého kola si lídr na Shwartzmana vypracoval lehký náskok, stejně tak jako Rus na následujícího Dána Lungaarda s Ilottem v závětří.

Po šesti kolech musel Charouzův pilot David Schumacher do boxů s pochroumaným nosem vozu a vzdal, zatímco se třetí jezdec českého týmu Enzo Fittipaldi propracoval z poslední startovní pozice kupředu na 15. pozici. Jednička Teamu Sauber Junior Callum Ilott poté dvě kola před cílem ztratil vůči Robertovi Verschoorovi čtvrté místo. Za Britem dojel výborně naladěný Američan Sargeant před Italem Lorandim a rakouským šlechticem Ferdinandem Habsburgem, který se po sezoně strávené v DTM vrátil do monopostů.

Vnuk velkého Emersona Fittipaldiho, Enzo si po dobré stíhací jízdě zajistil pro zítřejší finále 14. místo, zatímco se jediné děvče v poli, Sophie Flöersh se bude muset spokojit s pozicí 21.

„Měl jsem opravdu mega start, je ale mi jasné, že to zítra bude ještě těžší ubránit vedení,“ shrnul recept k vítězství a nedělní hlavní závod vítěz Vips. Čeští fanoušci ho mohou sledovat v přímém přenose od 8.25 na stanici SPORT 5.

Výsledky kvalifikace

1. Juri Vips, Hitech                                                 
2. Robert Shwartzman, Prema-Theodore
3. Christian Lungaard, ART                                                   
4. Richard Verschoor, MP 
5. Callum Ilott, Sauber by Charouz
6. Logan Sargeant, Carlin
7. Alessio Lorandi, Trident
8. Ferdinand Habsburg, ART
9. David Beckmann, Trident 10. Leonardo Pulcini, Campos                                                                                               

14. Enzo Fittipaldi, Sauber by Charouz 
Nedojel: David Schumacher, Sauber by Charouz      

     

reklama
reklama

Juri Vips vítězem kvalifikačního sprintu F3 v Macau, Ilott pátý

reklama