Přeskočit na obsah

Pátek 19.7.2024

Pátek 19.7.2024

SPEED LIMIT

Junioři Williamsu O´Sullivan s Browningem ovládli španělský sprint F3

Formule 3 se v sobotní Barceloně řídila dle sloganu „kdo selže v pátek, vyslouží si výhodu v sobotu“ – a tak se ze stupínku vítězů sprintu smáli Britové Zak O´Sullivan s Lukem Browningem, kteří v kvalifikaci figurovali jen ve středu pole. Podobné výhody jezdci stáje PHM Racing by Charouz neměli a dojeli daleko za bodovanými místy.  

Výhodu nejlepší startovní pozice sobotního „obráceného gridu“ měl před spoře obsazenými ochozy Zak O´Sullivan (Prema). Při dlouhém sprintu do první zatáčky ji dobře využil: z prvního kola se vrátil první po souboji s Lukem Browningem (Carlinem) před Leonardem Fornarolim (Trident), Gregoire Saucym (ART) a Paulem Aronem (Prema). Z tria týmu PHM by Charouz vyrazila do soboty nejlépe Flörschová. Byla 25., zatímco kolegům Fariovi a Wisnickimu patřila pouze místa 27 a 28.

Oba junioři Williamsu se na špičce časem odpoutali od ostatních a vše napovídalo tomu, že se o vítězi rozhodne právě mezi O´Sullivanem a Browningem. Za nimi se vytvořila šňůra deseti vozů, bojujících o bodovaná místa.

Kolem poloviny závodu ovšem oběma anglickým lídrům došel dech. Fornaroli je dotáhl a za ním se Aron s Montoyou a Bortoletem dostali před Saucyho. Krátce poté musel Montoya po strkanici s Aronem pro novou pneumatiku, podobný problém postihl Beganovice  a Mansell kolidoval s Minim.

Následující neutralizace vymazala odstupy a rozhodnout musela závěrečná 4 kola. O´Sullivan měl nejlepší rezervy a dokázal vyhrát. Do karet mu při tom hrálo, že Browninga zaměstnávala především obrana před dojicí Tridentu, Fornarolim a Bortoletem. Souboj o nejlepšího domácího jezdce vyhrál Mari Boya těsně před Josepem Martim – oba dojeli pro body. Sophia Flörschová skončila 23., její kolegové tam, kde strávili celou sobotu: na chvostu pole… 

V neděly vyrazí Formule 3 do závodu v 9:55h.

Výsledek sprint F3 v Monaku:

1. Zak O´Sullivan, Prema

2. Luke Browning, Carlin

3. Leonardo Fornaroli, Trident

4. Gabriel Bortoleto, Trident

5. Paul Aron, Prema

6. Franco Colapinto, Van Amersfoort

7. Mari Boya, MP

8. Josep Marti, Campos

23. Sophia Flörsch, PHM Racing by Charouz

26. Piotr Wisnicki, PHM Racing by Charouz      

27. Roberto Faria, PHM Racing by Charouz 

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

reklama
reklama

Junioři Williamsu O´Sullivan s Browningem ovládli španělský sprint F3

reklama