Přeskočit na obsah

Pátek 12.7.2024

Pátek 12.7.2024

SPEED LIMIT

Josep Maria Marti vítězí v Bahrajnském sprintu F3

Z prvního vítěztství ve Formuli 3 sezony 2023 se mohl po 19 kolech v Bahrainu radovat Španěl Josep Maria Marti. Český PHM Racing by Charouz na body nedosáhl. I tak škoda, že se v motor-sportovním niemandslandu Bahrain nepřišel na „výkop sezony“ téměř nikdo podívat…

Nejlepší místo na startu patřilo v sobotu dvanáctému páteční kvalifikace a zkušený Argentinec Franco Colapinto (MP) této výhody chladně využil. Po první zatáčce vedl před Colletem (Van Amersfoort), Martim (Campos) a Aronem (Prema). Jezdci PHM Racingu by Charouz neměli po zpackaném závěru včerejší kvalifikace právě nejlepší výchozí pozice. Flörschová, Wisnicki a Faria se svorně nacházeli pouze na chvostu pole. „V provozu“ zůstal viset i vítěz kvalifikace Mini.

První neutralizace sezony 2023 nastala již ve 3. kole, když Bortoleto (Trident) poslal do bariér Villagomeze (Van Amersfoort). Odstranit jediný monopost trvalo věčnost a tak tato malichernost připravila fandy o pětinu závodu. Juniorovi Williamsu Colapintovi tohle přirozeně přišlo vhod – své vedení musel hájit již jen 12 kol. A z jeho pohledu byl ještě lépe: když na trati hned po re-startu zůstali po strkanicích stát Browning a Faria, neutralizovalo se znovu. Marti se za ostra dokázal posunout na 2. místo před Colleta a jedním z těch, kteří museli měnit v boxech pochroumanou příď, byl i Charouzův pilot Wisnicki.

Až do poloviny „závodu“ se naostro jela pouhá dvě kola. Colapinto vedl před Martim, Colletem a Aronem, Flörschová využila těžkostí jiných k posunu na 24. místo.  

Ani druhý re-start 9 kol před cílem neznamenal na špičce změny i když se Marti agresivně vrhl na lídra. 17Letý Španěl byl ovšem mužem závěru sprintu a 5 kol před kocem Colapinta skutečně předjel. Jezdec Campos Racingu poté slavil největší triumf své kariéry. Nad Colapintovým 2. místem visel po závodě tlustý otazník – stewartům se nelíbilo jeho pojetí re-startů. Za třetím Colletem dojela těsně semknutá skupina v pořadí Beganovic, Aron, Goethe, Saucy a Fornaroli. Z trojice v Čechách připravených vozů dopadla nejlépe Flörschová – skončila 22.

Nedělní závod F3 odstartuje v 9:50h.

Výsledek sprintu F3 v Bahrajnu:

1. Josep Maria Marti, Campos                                         

2. Franco Colapinto, Van Amersfoort

3. Caio Collet, Van Amersfoort

4. Dino Beganovic, Prema

5. Paul Aron, Prema

6. Oliver Goethe, Trident                                 

7. Gregoire Saucy, ART

8. Leonardo Fornaroli, Trident                                     

22. Sophia Florsch, PHM Racing by Charouz      

24. Roberto Faria, PHM Racing by Charouz

25. Piotr Wisnicki, PHM Racing by Charouz

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

reklama
reklama

Josep Maria Marti vítězí v Bahrajnském sprintu F3

reklama