Přeskočit na obsah

Neděle 16.6.2024

Neděle 16.6.2024

SPEED LIMIT

Jezdci F4 se na sezonu 2023 připravovali v šampionátu Spojených Emirátů

Arabský svaz Emirates Motorsport Organization letos již posedmé vypsal své „zimní“ mistrovství Formule 4. Každý, kdo letos chce hrát v prestižním italském mistrovství rozhodující roli, se tohoto přípravného mistrovství prostě musel zúčastnit. A tak se o výsledky této mini série přetahovalo od poloviny ledna do poloviny února 45 talentů! Na Dubajském Autodromu a Kuwajtském Motor Townu šampionát hostoval dvakrát (každý víkend zahrnoval tři závody) a finále se konalo na Yas Marina Circuitu v Abu Dhabi.

Úvodní závody vyšly nejlépe Američanovi Ugo Ugochukwuovi z favorizovaného týmu Prema. Vytáhlý černoch vyhrál dvakrát v Dubaii a jednou v Kuwaitu.

Tak, jako se jeho výsledky poté začaly horšit, dostával se do popředí nováček z Finska, Tuuka Taponen. Krajan Rosberga, Häkkinena a Raikonnena z týmu Mumbai Falcons se jednou prosadil v Kuwaitu a vyhrál všechny tři závody druhého hostování v Dubai. Oběma lídrům ovšem zůstal v patách zkušený Australan James Wharton. Týmový kolega Taponena vyhrál jednou v Dubaii a v Kuwaitu, mimo to ale pilně bodoval sérií pěti druhých míst. Při finále v Yas Marině předvedl Wharton dvěma triumfy nejlepší závěr a stal se dvěma dalšími triumfy mistrem!

O vítězství v 15 závodech šampionátu se tedy rozdělili především tito tři jezdci. Mimo nich se jedinkrát dokázali prosadit pouze Angličan Arvid Lindblad a Filipíňan Zachary David. Z Čech nebo ze Slovenska do mistrovství nezasáhl nikdo – Roman Staněk tedy zůstane na okruhovém sektoru na dlouhá léta „samotným vojákem v poli“…

Výsledek šampionátu UAE-F4 2023:

1. James Wharton, Mumbai Falcons

2. Tuuka Taponen, Mumbai Falcons

3. Ugo Ugochukwu, Prema

4. Valerio Rinicella, MP

5. Arvid Lindblad, Hitech

6. Brando Badoer, Van Amersfoort

7. Keanu Al-Azhari, Yas Heat

8. Zachary David, R-ace

9. Noah Stromsted, PHM

10. Federico Rifai, Xcell 

Text a foto: Roman Klemm

reklama
reklama

Jezdci F4 se na sezonu 2023 připravovali v šampionátu Spojených Emirátů

reklama