Přeskočit na obsah

Pátek 19.7.2024

Pátek 19.7.2024

SPEED LIMIT

Foto Story Formule 3 na Hungaroringu: „Možná z Tebe bude za 2-3 roky žena jezdce Formule 1…“

Devatenáctiletý Gabriel Bortoleto na sebe poprvé výrazněji upozornil minulý rok ve Formuli Regional. Dokázal bojovat o vítězství jednotlivých závodů a v celkovém hodnocení skončil šestý. Podobně jako jeho rivalové Beganovic, Aron, Mini a Boya poté postoupil do Formule 3, kde se od něj neočekávaly zázraky. Bortoleto, kterého ke tratím doprovází půvabná přítelkyně, ovšem právě v této třídě zázračně rozkvetl.

Úvodem roku vyhrál dva hlavní závody a především od té doby dojíždí pravidelně na bodech. V bodové tabulce jasně vede a to, co provedl v sobotu v poslední zatáčce Hungaroringu s Bedrinem, hovoří o velké převaze a přehledu. Do konce sezony zbývají již jen dva podniky a Gabriel se za normálních okolností již před posledním závodem bude korunovat mistrem. A tak jsem pod stupínkem vítězů mohl k jeho usměvavé a šťastné slečně pronést onu větu z titulku. Mimo toho se na dráze a v paddocku kolem F3 v Maďarsku dělo mnoho dalších, neméně zajímavých věcí.

Například potomek velkého básníka Olivera Götheho vyhrál nedávno v Silverstone svůj první závod F3 a z Maďarska si vezl výborných 18 bodů. V Anglii narozený „Němec“ nehovoří ani slovo německy. Nebo jsme si opět všimli, jak se jediné děvče v poli, půvabná Mnichovanka Sophia Flörsch umí prezentovat médiím…

Text a foto: Roman Klemm

reklama
reklama

Foto Story Formule 3 na Hungaroringu: „Možná z Tebe bude za 2-3 roky žena jezdce Formule 1…“

reklama