Přeskočit na obsah

Čtvrtek 18.7.2024

Čtvrtek 18.7.2024

SPEED LIMIT

Foto Story F1: Trochu pokažený rakouský festival Oranjes

Max Verstappen si v posledních letech možná zvykl na to, že si na okruh svého chlebodárce Red Bullu jezdil pro zlaté poháry. Tentokrát to nizozemskému šampionovi a jeho asi 60.000 oranžově oděných krajanů o vlásek nevyšlo.

Po dlouhých 19 letech se totiž v Rakousku zase hrála italská hymna pro Scuderii Ferrari. Mužem dne byl bezesporu smolař sezony Charles Leclerc. Díky taktice musel Verstappena během závodu třikrát předjet. Tento úkol vždy zvládl na výbornou a monacký následník Chirona vyhrál svou pátou Grand Prix.

Spokojený Leclerc, totéž se ale nedá říct o bývalém šampionovi Vettelovi. Ten má totiž má plnou hlavu důležitých problémů: Minulý rok se zastával utlačovaných černochů, poté homosexuálů – letos  se již staral o záchranu klimatu, než hodlal pomoci vyhrát válku proti Rusku. V Rakousku ho svedly jeho post-pubertální sklony k akci v prospěch včelek. Proto měl přilbu pomalovanou v barvách vos… S pohledem na jeho sportovní výkony a způsob myšlení lze položit otázku „…a kdo zachrání Vettela?“

Text a foto: Roman Klemm

reklama
reklama

Foto Story F1: Trochu pokažený rakouský festival Oranjes

reklama