Přeskočit na obsah

Středa 12.6.2024

Středa 12.6.2024

SPEED LIMIT

Formality vyřízeny, Buggyra je připravena na start Rally Dakar 2022

Po administrativních přejímkách a shakedownu přišel čas technických přejímek. Naštěstí se potvrdily odhady Davida Vršeckého a zdlouhavá procedura spojená s kontrolou techniky týmů Tatra Buggyra Racing a Buggyra ZM Racing proběhla bez obtíží.

Již před startem musel tým Buggyra řešit neúčast Teo Calveta, kvůli jeho zranění. Další tři posádky však zdárně prošly všemi formálními procedurami a mohou se prvního ledna postavit na start Rally Dakar. V kategorii T3 to budou obhájci vítězství Josef Macháček a Pavel Vyoral (#300), kterým budou chtít sekundovat se stejným prototypem Buggyra Can-Am MK50 XRS Saleh Alsaif a Oriol Vidal Montijano (#313). Mezi kamiony budou bojovat s Tatrou Phoenix o vylepšení loňského devátého místa Ignacio Casale, Alvaro Leon a Tomáš Šikola (#511).

Šestinásobný dakarský šampión a obhájce vítězství v kategorii T3, Josef Macháček to sice viděl poněkud odlišně, na druhou stranu ho potěšila pozvánka na tiskovku největších hvězd soutěže. „Bylo to hodně náročné, končíme v noci. Předpisy se neustále mění, člověk je rád, že to má za sebou.“ Závodní inženýr Robin Dolejš pro změnu kvitoval skutečnost, že na rozdíl od předchozích ročníků stihl večeři. „Hodně lidí a málo komisařů, kteří pečlivě kontrolovali opravdu všechno, co se zkontrolovat dá. Jsem zvědav, jak se závodníci včetně těch našich, vyrovnají s elektronickými roadbooky, které tu mají premiéru.“

reklama
reklama

Formality vyřízeny, Buggyra je připravena na start Rally Dakar 2022

reklama