Úterý 5.7.2022

Úterý 5.7.2022

SPEED LIMIT

Formality vyřízeny, Buggyra je připravena na start Rally Dakar 2022

Po administrativních přejímkách a shakedownu přišel čas technických přejímek. Naštěstí se potvrdily odhady Davida Vršeckého a zdlouhavá procedura spojená s kontrolou techniky týmů Tatra Buggyra Racing a Buggyra ZM Racing proběhla bez obtíží.

Již před startem musel tým Buggyra řešit neúčast Teo Calveta, kvůli jeho zranění. Další tři posádky však zdárně prošly všemi formálními procedurami a mohou se prvního ledna postavit na start Rally Dakar. V kategorii T3 to budou obhájci vítězství Josef Macháček a Pavel Vyoral (#300), kterým budou chtít sekundovat se stejným prototypem Buggyra Can-Am MK50 XRS Saleh Alsaif a Oriol Vidal Montijano (#313). Mezi kamiony budou bojovat s Tatrou Phoenix o vylepšení loňského devátého místa Ignacio Casale, Alvaro Leon a Tomáš Šikola (#511).

Šestinásobný dakarský šampión a obhájce vítězství v kategorii T3, Josef Macháček to sice viděl poněkud odlišně, na druhou stranu ho potěšila pozvánka na tiskovku největších hvězd soutěže. „Bylo to hodně náročné, končíme v noci. Předpisy se neustále mění, člověk je rád, že to má za sebou.“ Závodní inženýr Robin Dolejš pro změnu kvitoval skutečnost, že na rozdíl od předchozích ročníků stihl večeři. „Hodně lidí a málo komisařů, kteří pečlivě kontrolovali opravdu všechno, co se zkontrolovat dá. Jsem zvědav, jak se závodníci včetně těch našich, vyrovnají s elektronickými roadbooky, které tu mají premiéru.“

reklama
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Formality vyřízeny, Buggyra je připravena na start Rally Dakar 2022

reklama