Přeskočit na obsah

Čtvrtek 18.4.2024

Čtvrtek 18.4.2024

SPEED LIMIT

F2 poprvé v Muggelu: Delétraz i Piquet jdou do neznáma

Poprvé v historii se šampionát FIA-F2 podívá na trať v Mugellu. I proto bude devátý podnik seriálu obzvlášť zajímavý. Samozřejmě u toho budou i jezdci české stáje Charouz Racing System, kteří se těší na novou výzvu. Po Monze tak italské dobrodružství pokračuje a fanoušci se mají na co těšit o to víc, že se premiérově v této sezóně někteří z nich dostanou i na tribuny.

Závodní okruh v Toskánsku je využíván spíše motorkami, než závodními vozy. A už vůbec ne formulemi. I proto je většina je většina pilotů velmi zvědavá, co se vlastně bude dít. „Trať vypadá velmi pěkně. Jsem nadšený, že zde budu moci závodit,“ usmíval se Pedro Piquet. Brazilský sympaťák má formu, je rychlý, ale stále se to úplně nedaří potvrdit i na trati. Znovu bude hodně záležet na kvalifikaci, která je alfou a omegou celého víkendu. A také na hospodaření s pneumatikami, což je pro Pedra coby nováčka stále ještě tak trochu alchymie. Přesto se každým dalším závodem učí novým věcem a stává se z něj opravdu komplexní jezdec.

To jeho týmový parťák má jiné starosti. Chtěl by se dostat v konečném pořadí alespoň do elitní pětky šampionátu. Na tu teď z osmého místa ztrácí třiadvacet bodů. Takže nic neřešitelného, stačí jeden povedený víkend a je „vymalováno“. Z Monzy sice přijel lehce zklamaný, protože chtěl více než osmé místo z hlavního závodu a pátou příčku ze sprintu. O to větší má motivaci. „Trať v Mugellu vůbec neznám. Ale je to velká výzva,“ hlásil odhodlaně rodák z Ženevy. K posunu směrem kupředu mu jistě znovu pomohou týmoví mechanici. Už třikrát za sebou totiž měli Delétraz a Piquet vůbec nejrychlejší zastávky v boxech z celého startovního pole. O tom, jak taková zastávka vypadá, se můžete podívat ve videu. A také na to, že trénink je někdy dost složitý. Tím spíš, když chce jít manažer týmu příkladem, ale moc se mu nedaří.

U všeho podstatného můžete být i vy. Sobotní závod začíná v 16.45 a přímém přenosem ho vysílá stanice Sport 1. Nedělní sprint je pak živě na programu Sport 2 v plánu od 11. hodin.

Video ze zastávky v boxech zde:

Video z tréninku mechaniků zde:

Foto: Dutch Photo Agency

reklama
reklama

F2 poprvé v Muggelu: Delétraz i Piquet jdou do neznáma

reklama