Přeskočit na obsah

Čtvrtek 18.7.2024

Čtvrtek 18.7.2024

SPEED LIMIT

Emerson Fittipaldi si splnil sen: V M3000 v Praze převzal Mercedes-Benz GLE kupé

Možná už v roce 1974, kdy v barvách McLarenu vybojoval svůj druhý titul mistra světa F1, se Emerson Fittipaldi zamiloval do Mercedesu. Legendární závodník po voze této značky dlouho toužil. Přání se mu splnilo až teď, když mu člen představenstva a ředitel společnosti M3000 Richard Srbecký předal klíčky od luxusního Mercedesu-Benz GLE kupé.

Už od dětství byl Emerson Fittipaldi veden k lásce k motorsportu. Jeho otec Wilson i matka Juzy byli aktivními závodníky a když jeho bratr vyrazil v roce 1966 do Evropy sbírat závodní zkušenosti, musel ho logicky dříve či později následovat. Stalo se tak za tři roky a rozhodně to nebylo žádné pomalé vyloďování na neznámém kontinentu, ale spíš nekompromisní vpád. Souhrou náhod i nesporného jezdeckého talentu už v roce 1972 rodák se Sao Paula s Lotusem oslavoval svůj první titul šampióna F1. O dva roky později si to ještě jednou zopakoval, tentokrát v barvách stáje McLaren, které poháněly motory Mercedes. Není se čemu divit, že možná právě tehdy se zrodila Emersonova láska k této značce. 

Velký sen Mercedes vlastnit si dvojnásobný vítěz série CART splnil při své návštěvě Prahy. Společnost M3000, která je autorizovaným dealerem značky Mercedes-Benz, pro něj připravila Mercedes-Benz GLE kupé s jeho jménem. „Tento vůz splnil mé obrovské přání. Po Mercedesu jsem toužil opravdu velmi dlouho, takže jsem naprosto spokojený,“ usmíval se muž, který byl v roce 2001 uveden do americké motoristické síně slávy. Pro nové auto dorazil i se svým synem Emmem, který zatím jde v tatínkových stopách a coby motokárový jezdec už sklízí úspěchy po celém světě.

Kompletní instruktáž a ukázku toho, co Mercedes-Benz GLE kupé umí, si vzal na starost prodejce nových osobních vozů Petr Růžička. Své si k tomu řekl také Antonín Charouz, který Fittipaldiho do Prahy pozval. Není bez zajímavosti, že Emersonův vnuk Pietro v roce 2017 právě za Charouz Racing System vyhrál šampionát Formula V8 3.5. Dnes je Pietro testovacím pilotem týmu Haas F1.  Nezbývá, než Emersonovi popřát mnoho najetých kilometrů bez nehody. S Mercedesem GLE kupé, který je vyladěn o něco sportovněji, než klasický model GLE jistě dostojí oblíbenému českému rčení „jezdíš jako Fittipaldi“.

Foto: Roman Souček

reklama
reklama

Emerson Fittipaldi si splnil sen: V M3000 v Praze převzal Mercedes-Benz GLE kupé

reklama