Přeskočit na obsah

Pátek 12.7.2024

Pátek 12.7.2024

SPEED LIMIT

Delétraz i Piquet v Bahrajnu: Piloti Charouz Racing System touží po bodech

Poslední dva díly skládanky zbývá složit v letošní sezóně seriálu FIA Formule 2. A také rozluštit tajenku, kdo se bude moci pochlubit titulem šampióna. Zatím k němu má nejblíže Mick Schumacher. Rozhodne se v Bahrajnu, kde jsou samozřejmě také oba piloti české stáje Charouz Racing System. Louis Delétraz i Pedro Piquet už se moc těší, až proženou své monoposty po okruhu Sakhir.

Jezdci formule 2 měli nezvykle dlouhou pauzu, vždyť v Soči se jelo na konci září! Zatímco šampionát Formule 3 tam ukončil sezónu, „dvojka“ má své finále teprve před sebou. Oba poslední podniky se odjedou v Bahrajnu. „Konečně závodní víkend. Těšil jsem se,“ usmíval se spokojeně Pedro Piquet, který má zatím na kontě pouhé dva bodíky. To ale ani zdaleka neodpovídá jeho potenciálu. Brazilec měl několikrát velkou smůlu, jinak mohlo být jeho bodové konto mnohem bohatší.

To jeho týmový parťák Louis Delétraz ještě zabojuje v konečném pořadí o elitní pětku. Není to sc-fi, na druhou stranu to nebude mít jednoduché. Na zatím pátého Schwartzmana ztrácí osmnáct bodů. Švýcar si moc dobře uvědomuje, že opět bude záležet na kvalifikaci. Právě ta bude odrazovým můstkem k úspěšnému či nepovedenému víkendu. Příležitostí na reparát už moc není. Čtyři poslední závody a Delétraz aspol. pro letošní rok s formulí 2 končí.

Mezi týmy Charouz Racing System zatím drží velmi pěknou šestou příčku. Ovšem spíš než skok kupředu to vypadá na obranu stávajících pozic. MP Motorsport totiž ztrácí pouhé tři bodíky. „Uděláme vše proto, abychom šesté místo udrželi. Být ve středu tak vyrovnaného pole je dobré,“ potvrdil plány majitel týmu ze Žebráku Antonín Charouz.

U všeho podstatného můžete být i vy. První závod vysílá živě stanice Sport 1 od 10 hodin. Nedělní sprint je pak na programu stanice Sport 2 opět v přímém přenosu od 10.45.

Foto: Dutch Photo Agency

reklama
reklama

Delétraz i Piquet v Bahrajnu: Piloti Charouz Racing System touží po bodech

reklama