Přeskočit na obsah

Pátek 19.7.2024

Pátek 19.7.2024

SPEED LIMIT

Charouzův Brazilec i druhý den testů zvládl skvěle: Piquetovi F2 prostě sedí

Na stále „ogumovanější“ trati Shakir uprostřed pískoviště v Bahrajnu se během druhého dne testů formule 2 časy pochopitelně zlepšily. Překvapilo jen, že se na špičce znovu pohybovali i nováčci včetně Pedra Piqueta, který jezdí za českou stáj Charouz Racing System.

Během dopolední tříhodinové session se ještě jezdilo pomaleji, než včera a nejrychlejší bylo zkušené duo nového týmu Hitech ve složení Nikita Mazepin / Luca Ghiotto. Rus při tom byl o pouhých 5 tisícin před věčným talentem z Itálie. S odstupem pěti setin následoval evergreen formule 2 Arťjom Markelov. Jezdci týmu Charouz Racing System pojali dopoledne zdrženlivěji a pohybovali se jen uprostřed pole. Za to sbírali dojmy z long-runů. Dohromady najeli 80 měřených kol, zatímco si jich rychlí borci Hitechu zapsali jen 48. „Takto jsme to měli v plánu. Zkoušíme možnosti vozu a vše běží, jak má,“ pochvaloval si manažer české stáje Bob Vavřík.

Odpoledne se jezdilo o 2 sekundy rychleji a čím déle session trvala, o to více nováčků se dralo kupředu. Nejrychlejší byl nakonec novopečený junior Red Bullu, Jehan Daruvala z Indie. Jezdec Trevora Carlina byl o desetinku rychlejší, než čínský dorostenec Renaultu, Guanyu Zhou (UNI-Virtuosi). Z českého pohledu ovšem uspokojil především jezdec na třetím místě: Byl jím Pedro Piquet z Charouzova týmu. Brazilec již včera překvapil nejlepším časem a dnes svůj výkon potvrdil, když na nejrychlejšího ztrácel jen 2 desetiny. Zdá se, že synovi trojnásobného mistra světa Nelsona Piqueta o 300 koní silnější monopost formule 2 vyhovuje více, než formule 3.

Pedro byl opět rychlejší, než vychvalovaný Mick Schumacher (Prema) i Sergej Sirotkin (ART). Top10 uzavírali další dva slibní nováčci: Brazilec Felipe Drugovich (MP) a úřadující mistr FIA-F3, Robert Shwartzman (Prema) z Ruska.

Do jediné sekundy se při tom vešlo prvních 14 pilotů, mezi nimi i bývalá Charouzova jednička Callum Ilott. Brita letos Akademie Ferrari předirigovala do stáje UNI-Virtuosi a zajel 7. čas. Druhý Charouzův svěřenec, Švýcar Louis Delétraz najel odpoledne jen 20 kol a musel se spokojit s 18. časem. Úplně za to ale nemohl, zkoušel si totiž závodní rytmus a zbylo mu je jedno kolo na zajetí kvalitního času. Bohužel jeden ze soupeřů právě v tu chvíli vjel na trať a bylo po nadějích. Nic tragického se však rozhodně neděje.

Výsledek druhého dne testů FIA-Formule 2 v Bahrainu:

1. Jehan Daruvala, Carlin                      1:41,260s
2. Guanyu Zhou, UNI-Virtuosi             1:41,377s
3. Pedro Piquet, Charouz                      1:41,491s
4. Mick Schumacher, Prema                 1:41,531s
5. Sergej Sirotkin, ART                        1,41,602s
6. Jack Aitken, Campos                        1,41,706s
7. Callum Ilott, UNI-Virtuosi               1:41,758s 
8. Nobuharu Macušita, MP                   1:41,784s
9. Felipe Drugovich                              1:41,807s
10. Robert Shwartzman, Prema            1:41,972s

Foto: Dutch Photo Agency
Text: Roman Klemm

reklama
reklama

Charouzův Brazilec i druhý den testů zvládl skvěle: Piquetovi F2 prostě sedí

reklama