Přeskočit na obsah

Pátek 19.7.2024

Pátek 19.7.2024

SPEED LIMIT

Charouz Racing System se připravuje na předposlední zastávku FIA F2 v Jeddahu

Charouz Racing System je na finále letošní sezóny F2 připraven. První ze dvou víkendů, které uzavře letošní ročník, se bude konat 3. až 5. prosince v Jeddahu v Saúdské Arábii. Poprvé se pojede na nedávno vybudovaném městském okruhu. Tedy další výzva pro týmy a jezdce, tento závod si nenechá ujít žádný fanoušek formulí.

Enzo Fittipaldi a Guillerme Samaia budou muset vyvinout mimořádné úsilí hned v pátečním volném tréninku. Jen tak si trať zvládnou „osahat“ a mechanikům i inženýrům dají zpětnou vazbu, jak vozy nastavit pro tuto velmi rychlou trať.  Samozřejmě tento úkol stojí před všemi stájemi, jde se zkrátka do neznáma. Půjde však o cenné body, které se budou rozdělovat před finálovým závodem v Abu Dhabi.

Dalším faktorem, který by mohl zamíchat karty, bude víkendový program. Ten totiž bude zahrnovat závody ve dne i v noci. Kvalifikace bude jako vždy velmi důležitá, ale charakteristiky sektorů 2 a 3 umožní jezdcům předjíždět i během tří závodů. Zásadní roli by také mohla hrát správně zvolená strategie, protože se dá předpokládat více práce pro safety car.

Zatímco Charouz Racing System je v pořadí týmů devátý, Enzo i Guillerme stále touží prvních body v sezóně. Vzhledem k tomu, že první jmenovaný se se svým monopostem stále ještě seznamuje, budou mít oba brazilští jezdci velmi dobrou šanci zvrátit negativní trend posledních dvou nešťastných zastávek v Monze a Soči. Na „neznámém“ okruhu, kde je šance pro všechny víceméně stejná, tak budou usilovat o solidní výsledky. Potenciál jistě mají.

Vozy vyjedou na zbrusu novou trať v Jeddahu v pátek, kdy je čeká volný trénink i kvalifikace. Pět červených světel zhasne v sobotu v 15:30 a 21:40 (místního času), kdy se jede sprint. Závodní víkend zakončí nedělní hlavní měření sil v 17:25 (místního času).

Bob Vavřík, manažer týmu, řekl: „Tyto dva poslední víkendy budou velmi náročné. Přesto představují dvě skvělé šance zakončit sezónu s dobrými výsledky. V předchozích kolech jsme měli hodně smůly a celý tým i jezdci se těší, až vyjedou na trať. Jsou odhodláni tam odevzdat 110 %, abychom konečně dosáhli výsledků, které odpovídají jejich nasazení a tvrdé práci. Jeddah bude nový okruh pro všechny. Má speciální vlastnosti, díky kterým budou tři závody obtížné a nepředvídatelné. Očekávám skvělou show a doufám, že Enzo a Guillerme dokáží získat své první body v sezóně, zaslouží si to.“

Guilherme Samaia uvedl: „Jsem opravdu nadšený, že pojedu do Jeddahu. Je tam skvělá atmosféra a půjde o první závod na okruhu. Trať vypadá velkolepě a opravdu rychle, je to jako mix Monaka, Baku a dokonce Spa se všemi těmi rychlými zatáčkami. Bude zajímavé, zvláště v F2 s velmi omezeným časem na trati, vidět, jak se všichni jezdci přizpůsobí a jak budou týmy reagovat na okruh, který se zdá obtížní s nízkou přilnavostí. Opravdu se těším na tento závod, který je první částí závěrečného finále. Doufejme, že budeme opravdu silní a budeme schopni dobře pracovat s celým týmem. Věřím, že získáme nějaké body.“

Enzo Fittipaldi tvrdil: „Na poslední dva závodní víkendy sezóny se moc těším. Bude to velká výzva, protože Jeddah je nová trať pro každého, miluji tento druh výzev. Opravdu se na to těším. A samozřejmě také na Abu Dhabi, trať, na které jsem nikdy nejel a která bude mít také částečně nové uspořádání. Nemůžu se dočkat, až vyrazím na trať a překonám své limity.“

Foto: Dutch Photo Agency

reklama
reklama

Charouz Racing System se připravuje na předposlední zastávku FIA F2 v Jeddahu

reklama