Přeskočit na obsah

Čtvrtek 18.4.2024

Čtvrtek 18.4.2024

SPEED LIMIT

Caio Collet vítězem kraťoučké sprintové frašky F3 ve Spa

Za velmi obtížných kluzkých podmínek vyhrál sobotní sprint F3 v Belgii Caio Collet. V neutralizacemi na pouhých 5 ostrých kol zkráceného „závodu“ se pilot Van Amersfoort Racingu prosadil před Taylorem Barnardem a Paulem Aronem. Výborně si vedla Sophia Flörschová z PHM Racingu by Charouz: dojela na dobrém 14. místě.

Dle pravidla obráceného výsledku nejlepších 12 ze včerejší kvalifikace směl z první pozice na startu vyrazit za začínajícího deště Hugh Barter (Campos) před Paulem Aronem (Prema) Taylorem Barnardem (Jenzer) a Caio Colletem (Van Amersfoort).  Pole přesto vsadilo na hladké slicky. Do vlhké a úzké vracečky La Source dosprintoval Barter jako první po průjezdu mokrým Radillonem ho ale předjeli ke všemu odhodlaní Taylor s Colletem. V rychlém Blanchimontu se pak Collet dokonce probojoval na první pozici. Hned na to se kvůli nehodě Montoyi s Villagomezem neutralizovalo. Flörschová z PHM Racingu by Charouz mezitím postoupila na 20.místo, kolegové Faria a Shin drželi pozice 23 a 25.

Z beztak zkráceného závodu (jen 12 kol) přišli jezdci (kvůli vozu, který byl odstaven na naprosto bezpečném místě) o dvě kola, než mohla kluzké honička pokračovat. Již v přespříštím kole všem kolidovali Marti s Minim. Španěl se poté neopatrně vrátil na trať právě v okamžiku, když kolem jel Izraelec Cohen. Následovala nehoda, která mohla skončit tragicky. Marti, jeden z největších gentlemanů paddocku se poté ani nestačil omlouvat…

Za další neutralizace a s pouze dvěma koly v ostrém tempu dobyli jezdci poloviny sprintu. Collet vedl před Barnardem a Aronem, Bortoleto byl 10. a Flörschová „s citem ženy pro kluzkou trať“ senzačně 14. 

Poté se závodilo zase jen necelá 3 kola, než Bortoleto po kontaktu s Beganovicem nešikovně odstavil svůj monopost. Znovu se neutralizovalo, přičemž začalo silně pršet a celá přihlouplá fraška skončila průjezdem cílem za vodícím vozidlem.

Collet „triumfoval“ před Barnardem a Aronem, Bortoletův soupeř v celkové tabulce O´Sullivan bral dobré body za 4. místo. Sophia Flösrchová se zralým výkonem postarala 14. místem o jeden z nejlepších výsledků PHM Racingu by Charouz sezony 2023.

Do nedělního závodu vyrazí vozy F3 v 8:30h – snad se opravdu závodit bude…

 Výsledek sprintu F3 ve Spa-Francorchamps:

1. Caio Collet, Van Amersfoort               

2. Taylor Barnard, Jenzer           

3. Paul Aron, Prema

4. Zak O´Sullivan, Prema

5. Jonny Edgar, MP                 

6. Franco Colapinto, MP

7. Hugh Barter, Campos

8. Nikola Tsolov, ART

…                  

14. Sophia Flörsch, PHM Racing by Charouz

18. Roberto Faria, PHM Racing by Charouz  

23. Woohyum Shin, PHM Racing by Charouz

Text: Roman Klemm
Foto: Roman Klemm a Dutch Photo Agency

 

reklama
reklama

Caio Collet vítězem kraťoučké sprintové frašky F3 ve Spa

reklama