Přeskočit na obsah

Čtvrtek 18.7.2024

Čtvrtek 18.7.2024

SPEED LIMIT

Bez kulicha od Bognera ani ránu: Jezdci na Dakaru by se jinak klepali zimou

Když se řekne Saúdská Arábie, možná si řada z vás představí moře, pláže a hlavně teplo. Do jisté míry je to pravda. Ovšem jakmile zapadne slunce, začne se ochlazovat a pěkných pětadvaceti jsou najednou teploty třeba i kolem pěti stupňů. Vyprávět by o tom samozřejmě mohli také účastníci letošní rallye Dakar.

Sbalit si do země, kde je přes den krásně a člověk se může opalovat, zimní bundu a kulicha? Kdo si klepe na čelo, zřejmě v Saúdské Arábii nikdy nebyl. „Je to nutná výbava. Večer a v noci je tu fakt zima,“ potvrdil jeden z nejlepších motocyklistů letošního závodu Martin Michek, který útočí na historicky nejlepší umístění Čecha na této legendě mezi rallye. Po namáhavé dřině mezi dunami a kamením je pro něj nutné zachumlat se do deky a dopřát tělu alespoň trochu odpočinku. „Bogner nás vybavil, s těmi kulichy bychom mohli i na Sibiř,“ směje se jezdec Orion – Moto Racing Group. 

Není samozřejmě sám, kdo rád využívá komfortu této luxusní značky. Kulichy pravidelně nasazuje třeba i bývalý pilot formule 1 Tomáš Enge, který na Dakaru jezdí v barvách Buggyra Racing či majitel tohoto týmu, dvojnásobný mistr Evropy v závodech trucků Martin Koloc. Výjimkou nejsou ani jeho dcery Yasmeen a Aliyyah, které sní o tom, že v roce 2023 Dakar absolvují coby závodnice. Zkrátka bez Bognera by byla pořádná kosa a pro závodníky i členy týmů by bylo vše mnohem složitější. 

reklama
reklama

Bez kulicha od Bognera ani ránu: Jezdci na Dakaru by se jinak klepali zimou

reklama