Čtvrtek 19.5.2022

Čtvrtek 19.5.2022

SPEED LIMIT

Adam Lacko a Aliyyah Koloc míří s novou výzvou znovu na Hungaroring

Pachatelé se vrací na místo činu. V roli „pachatelů“ se představí po necelém týdnu Adam Lacko a Aliyyah Koloc, místem činu je Hungaroring, na kterém se jezdci týmu Buggyra Zero Mileage Racing představí již o víkend v rámci ESET Cup Series.

Zatímco sestra Yasmeen Koloc bude bojovat spolu s Tomášem Engem za volantem Renault Clio RS o titul vytrvalostního šampióna třídy TC – 2.0, představí se Aliyyah vedle Adama Lacka v kategorii GT 3! „Měli jsme na to téma s Martinem debatu. Šestnáctiletá, byť hodně talentovaná holka v autě pro dospělé jezdce… Na druhou stranu jeho argumentace, že kdo se neučí, ten se nenaučí, nepostrádá racionální jádro,“ potvrdil Tomáš Enge.

„Jde nám o tom získat data Aliyyah a tyto porovnat s daty Tomáše, Adama a Davida. Rýsuje se nám totiž projekt GT3 v Číně, kterého by se mohla zúčastnit Aliyyah plus dva profesionální jezdci. Takže víkendový Hungaroring určitě není o zrození nové hvězdy kategorie GT, ale o pokračování projektu Buggyra Academy,“ konstatuje Martin Koloc, když zároveň vysvětluje účast Adama Lacka. „Adam má za sebou starty v mistrovství světa GT1 a Evropy GT3. Proto jsme si řekli, že nebude od věci podívat se, jak na tom je. Nikdy se nemá říkat nikdy.“

Adam Lacko bojující o titul truckového šampióna, nemá s comebackem sebemenší problém. „Strašně moc se těším. Mercedes GT3 jsem ještě nejel, po Saleen, Corvettě a Lamborghini si alespoň rozšířím jezdecký obzor. Díval jsem se na startovní listinu, bude tam velmi solidní konkurence.“ Stejně, jako v dalších kategoriích, pojedou i „gétéčka“ dva sprinty a jeden hodinový vytrvalostní závod. „O sprinty se podělíme, to, kdo rozjede vytrvalostní závod, se dohodne, na místě, ale určitě najdeme řešení,“ říká, Adam se smíchem.

reklama
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Adam Lacko a Aliyyah Koloc míří s novou výzvou znovu na Hungaroring

reklama