Přeskočit na obsah

Neděle 23.6.2024

Neděle 23.6.2024

SPEED LIMIT

Adam Lacko a Aliyyah Koloc míří s novou výzvou znovu na Hungaroring

Pachatelé se vrací na místo činu. V roli „pachatelů“ se představí po necelém týdnu Adam Lacko a Aliyyah Koloc, místem činu je Hungaroring, na kterém se jezdci týmu Buggyra Zero Mileage Racing představí již o víkend v rámci ESET Cup Series.

Zatímco sestra Yasmeen Koloc bude bojovat spolu s Tomášem Engem za volantem Renault Clio RS o titul vytrvalostního šampióna třídy TC – 2.0, představí se Aliyyah vedle Adama Lacka v kategorii GT 3! „Měli jsme na to téma s Martinem debatu. Šestnáctiletá, byť hodně talentovaná holka v autě pro dospělé jezdce… Na druhou stranu jeho argumentace, že kdo se neučí, ten se nenaučí, nepostrádá racionální jádro,“ potvrdil Tomáš Enge.

„Jde nám o tom získat data Aliyyah a tyto porovnat s daty Tomáše, Adama a Davida. Rýsuje se nám totiž projekt GT3 v Číně, kterého by se mohla zúčastnit Aliyyah plus dva profesionální jezdci. Takže víkendový Hungaroring určitě není o zrození nové hvězdy kategorie GT, ale o pokračování projektu Buggyra Academy,“ konstatuje Martin Koloc, když zároveň vysvětluje účast Adama Lacka. „Adam má za sebou starty v mistrovství světa GT1 a Evropy GT3. Proto jsme si řekli, že nebude od věci podívat se, jak na tom je. Nikdy se nemá říkat nikdy.“

Adam Lacko bojující o titul truckového šampióna, nemá s comebackem sebemenší problém. „Strašně moc se těším. Mercedes GT3 jsem ještě nejel, po Saleen, Corvettě a Lamborghini si alespoň rozšířím jezdecký obzor. Díval jsem se na startovní listinu, bude tam velmi solidní konkurence.“ Stejně, jako v dalších kategoriích, pojedou i „gétéčka“ dva sprinty a jeden hodinový vytrvalostní závod. „O sprinty se podělíme, to, kdo rozjede vytrvalostní závod, se dohodne, na místě, ale určitě najdeme řešení,“ říká, Adam se smíchem.

reklama
reklama

Adam Lacko a Aliyyah Koloc míří s novou výzvou znovu na Hungaroring

reklama