Přeskočit na obsah

Čtvrtek 18.7.2024

Čtvrtek 18.7.2024

SPEED LIMIT

Abt má z ostudy kabát: Do virtuálního závodu formule E posadil profi hráče

Kdyby hloupost kvetla, Daniel Abt má na hlavě krásný třešňový sad. Tovární jezdec Audi se účastnil víkendového virtuálního závodu formule E, na čemž by samozřejmě nebylo nic špatného. Kdyby ovšem místo sebe do simulátoru neposadil profesionálního hráče!

Pořádný skandál, který se jen tak nevidí! Dokonce i závodění na simulátorech se musí řešit u „zeleného stolu“, což asi očekával málokdo. Daniel Abt má z ostudy kabát, protože závod na berlínském letišti Tempelhof za něj odjel profi počítačový hráč Lorenz Hörzing. A Rakušan si nevedl vůbec špatně, dojel na velmi pěkném třetím místě. Jenže jejích výměna praskla.

Abt dostal pokutu 10 tisíc eur, které pomohou potřebným. Samozřejmě přišel i o všechny body, které dosud nasbíral ve virtuálním mistrovství Race at Home Challenge. Dobře nedopadl ani Hörzig, který byl za podvod vyloučen z probíhajícího měření sil mezi e-sportovými profíky. „Je mi to moc líto, chci se omluvit všem fanouškům i soupeřům. Nebral jsem závod tak vážně, jak jsem měl. Chápu, že to poškodilo formuli E, ale opravdu jsem to neudělal ve zlém úmyslu,“ kál se Abt. Jo, chlapče, na to je ale už trochu pozdě…

reklama
reklama

Abt má z ostudy kabát: Do virtuálního závodu formule E posadil profi hráče

reklama